Prověrka hospodaření čeká i letní kino v Karlových Varech

Letní kino v Karlových Varech, původně postavené pro MFF a následně obnovené za zcela neekonomických podmínek zastupitelem Fujdjarem bude čelit přísné revizi nákladů a příjmů. Zejména v posledních pěti letech se do letního kina masivně investovalo, ale příjmy jsou zanedbatelné.

Na otázku co je příčinou odpověděl náměstek primátora Michal Riško. ,,Vzpomínám si, že i já jsem rád navštěvoval letní kino a je pro mě nostalgickou vzpomínkou, ale s nástupem VHS, CD, DVD, ale především internetu se kina obecně dostala do pozadí zájmu, dnes v 21.století si mnoho lidí pustí svůj oblíbený film doma a kina zejí prázdnotou. To je bohužel fakt, který platí všude na světě. Proč město tedy investovalo do obnovy letního kina? ,, Jednalo se o volební program tehdejší radnice, však nevím zdali téměř 16 milionů korun stojí za tak masivní investice do letního kina, když se tam odehrává cca 5 představení ročně, která jsou někdy zcela dotovaná a ani o MFF, kdy je v Karlových Varech kolem 100 tisíc návštěvníků se letní kino nevyprodalo.” Proč budete prověřovat hospodaření letního kina? Požadavek občanů je jednoznačný, za posledních 5 let, byly náklady na letní kino 15,7 milionů korun a příjmy pouhých 600 tisíc korun z veřejných městských peněz. Došlo i několik podnětů na zmizelé stožáry a další otázky, na které doposud neznáme odpovědi. Město musí rozhodnout jak bude dál podporovat letní kino a kolik finančních prostředků hodlá do neziskového zařízení ročně investovat, uvedl náměstek primátora Riško.

V minulosti město dalo nájem letního kina pro kulturní akce za korunu i přesto se zájem hudebních ani filmových podniků o letní kino nijak nezměnil. V minulosti chtělo město letní kino prodat jako stavební parcelu, z toho ale sešlo. Dnes se letní kino dotuje, ale zájem o něj není, ekonomika se nedá ani trochu srovnat s přírodní scénou třeba v nedalekém v Lokti. Pro zastupitelé to bude oříšek, už jen z důvodu napjatého rozpočtu na příští rok.

Z řad zastupitelů zaznívá uspořádat pět akcí do roku a to doslova za každou cenu a tak se k letnímu kinu ještě bude asi hodně diskutovat.