ČSSD končí na Krajském úřadu Karlovarského Kraje

ČSSD bude definitivně končit na Krajském úřadu Karlovarského kraje. Po ustavujícím zastupitelstvu vyklidí kanceláře, hejtman, dva jeho náměstci a radní.

Osm let byli součástí karlovarské krajské koalice sociální demokraté, ale v nové koalici pro druhé na pásce už místo nezbylo. 

Martin Havel – hejtman
V čele kraje stojí od loňského března. Vystřídal bývalého hejtmana za ČSSD Josefa Novotného. Předtím působil jako jeho náměstek. Je advokátem. „Mám velmi konkrétní plán, čím se budu zabývat po ukončení svého angažmá uvolněného politika. Jsem ale bývalý muzikant a muzikanti vždycky říkají, že něco nechtějí zakřiknout,“ naznačil Havel.

Jakub Pánik – hejtmanův náměstek pro dopravu a zdravotnictví
Ve funkci je rovněž od loňského března. Předtím byl krajským zastupitelem, věnoval se stavebnictví. Jakub Pánik se z krajského úřadu vrhne rovněž do soukromého sektoru a vrátí se k podnikání ve stavebnictví. „Chtěl jsem si to vyzkoušet. Je to super zážitek na celý život a jsem strašně rád, že jsem s těmi všemi lidmi na kraji mohl spolupracovat,“ zhodnotil.

Miloslav Čermák – hejtmanův náměstek pro sociální oblast                                                                                 Ve funkci je od roku 2008, předtím působil jako stavební technik a specialista v oboru bezpečnosti. Dostal už několik pracovních nabídek. „Budu všechny zvažovat, postupně si je vyhodnocuji,“ řekl.

Edmund Janisch – krajský radní pro školství
V minulosti vykonával již řadu politických funkcí. Pracoval jako středoškolský učitel, později jako ředitel obchodní akademie.Plány má i končící radní pro školství Edmund Janisch. „Chtěl bych být ve školské komisi a rozvíjet své vztahy s michiganskou univerzitou,“ řekl. Spolupracoval s ní, když organizoval výměnné pobytu studentů.

Vyjednávání o krajské koalici ĆSSD nevyšlo, další kdo se koaliční spolupráce neúčastní je sdružení STAN, KOA, KDU ČSL a TOP09 včele s primátorem Kulhánkem.