Babiš káže vodu a pije ne víno, ale rovnou šampaňské.

Podle Udženije (ODS) si Babiš za to, že jsou útoky ostatních politiků mířeny na něj, může sám, protože káže vodu a pije ne víno, ale rovnou šampaňské.

Ústředním tématem nedělní debaty České televize v Otázkách Václava Moravce byl opět ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

„Jak chcete, aby byl Babiš důvěryhodný ministr financí, když ani nedovede uvést v pořádku své částky (příjmy), ptala se v Otázkách Václava Moravce první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za hnutí ANO chlebodárce Babiše bránila zuby nehty s tím, že je vicepremiér v médiích politiky popotahován proto, že posloužil jako obětní beránek, který je politiky napříč celým spektrem zneužíván v předvolební kampani. Už ale  Šlechtová zapomněla dodat, že Agrofert s modrými kamióny jede tvrdou obchodní kampaň už několik měsíců na plné obrátky po celé zemi před nákupními centry, kterou jako bonus odečte jako reklamu z daní a všem se opět vysměje, protože se bude jednat o uznatelný náklad a obejde tak ,,legálně-nemorálně”  limit politických stran na volební kampaň.(Agrofert- My sliby plníme – neváže se to k motu Ano Bude líp?)

„Jestli tady někdo tři roky moralizuje, tak by měl být ten první, kdo si zamete před vlastním prahem,“ uvedlla první místopředsedkyně ODS. Je nespravedlivé, pokud Babiš své nesrovnalosti bagatelizuje a svaluje vinu na chybu účetní v situaci, kdy za obdobná, daleko drobnější prohřešky dostávají malé firmy pokuty, třeba i třicet tisíc korun.