Splní hejtmanka Vildumetzová sliby

Jak to vlastně dlouholetá, bývalá neúspěšná členka ODS Jana Vildumetzová po té , co si převlékla kabátek za hnutí ANO myslela?

Příslib odměny je upraven v ustanoveních zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen „NOZ“) Z uvedených skutečností vyplývá, že z veřejného příslibu vzniká závazkový vztah – povinnost plnit příslib – v momentě, kdy jsou podmínky splněny. Pokud by osoba, která veřejný příslib učinila, nehodlala jej splnit, je možnost vymáhat nárok z takto upraveného občanskoprávního vztahu u soudu. Je však třeba zdůraznit, že vzpomenuté podmínky a náležitosti musí být dostatečně konkrétní, průkazné a důkazně doložitelné.

Pokud slibující uvedl, že může slib splnit, tak  vlastně nemusí a jeho slib může být  jen hloupým promyšleným lhaním, nebo jen vymýšlením si z důvodu duševní poruchy.

To, co lidem před volbami Vildumetzová slibovala myslela vážně, nebo už předem věděla, že svůj slib vůči voličům nesplní a nebo splnit vůbec nemůže?

Vildumetzová sama uvádí, že náklady za její slibování by se mohli ročně pohybovat okolo 30. milionů a  to je za volební období 120 milionů korun a to není málo. Může se stát, že se nespokojení voliči rozhodnout podat hromadně za účelem vynucení slibu od nejvyššího politika v kraji jeho nejen politickou odpovědnost , ale i právní.

Mnoho lidí si dnes už uvědomuje stále více, že příště by mohla beztrestně každá politička nebo politik lidem slibovat například bezplatné výlety na měsíc nebo na Venuši a k tomu ještě modré z nebe a po volbám se jim jen za zády vysmát. Je fakt, že první co Vildumetzová v nové koalici rychle udělala, bylo schválení svých vlastních funkcí a z toho vyplývajících maximálních odměn. Nikdo z koaličních politiků z ANO, ODS, nezávislých, Pirátů a SPO se ve prospěch občanů Kraje, svých odměn ani o jedinou korunku nevzdal.

Od zvolení hejtmanky se Vildumetzová  ani jednou k plnění svého hlavního slibu, který dala občanům nepřihlásila.

Záznamy veřejných prohlášení zveřejnila media TV ZAK, ČT a další, jejich podstatné části jsou veřejně zde…

2 thoughts on “Splní hejtmanka Vildumetzová sliby

  1. Je to partička z bývalé ODS, hnutí ANO zlikvidovali a ovládají to ODSáci.
    Jarek

  2. Vildumetzová zatím jen slibovala. Dálnice se udělala za doby její předchůdců na úseku Bošov, ale teď už zase rok nic. Polovinu dálniční známky byla jenom habaďůra před volbama, nikdo nic nedostal.
    Už jí mám dost. JS

Comments are closed.