Na Rolavě objeven bazén, stavba bufíku přerušena

Karlovy Vary- Karlovarští radní se potýkají s dalším problémem na Rolavě. Po megalomanském projektu restaurace pod názvem ,,Cafe Rolava” se nachází investice okolo sedmi miliónů, jak jinak než opět z dílny Studia Hangár, které je úzce spjato s politiky hnutí KOA. Radní Tůmová (KOA) už musela mnohokrát před hlasováním v orgánech města zahlásit onu větičku: ,,Hlásím střet zájmu, protože ve společnosti jsou osoby mi blízké.”

Ale tentokrát není problém jen ve střetu zájmu politiků z hnutí KOA, ale při provádění stavby došlo hned po zahájení k tomu, že se pod odstraněnou pergolou, kde má stát nový objekt se vykopal půl metru pod terénem bývalý dětský bazén, který byl zahrnut dříve v rámci projektu z peněz EU. Stavební firma přerušila práce a vyčíslila vícenáklad na cca tři sta tisíc korun.

Radní jednají o tom, jak bude stavba pokračovat, ale firma Bauing se zdráhá, protože i v projektové dokumentaci shledává pochybnosti, které neopětují zástupci Studia Hangár.

Celou věc má na starost končící náměstek primátora Čestmír Bruštík, který sám se stavbou příliš nadšený nebyl, protože stavbu měl původně řešit odbor majetku města. Ale před více než rokem vše zastavil náměstek Michal Riško, když se zjistilo, že původní plánované malé bistro se z pera projektantů změnilo na stavbu za téměř sedm miliónů korun. Ale akce pokračovala dál. Následně se celá příprava stavby přesunula pod odbor rozvoje a investic, který už náměstek Riško v gesci neměl a vše doběhlo až do dnešní podoby.

Pikantní je i to, že po té co náměstek primátora Riško navrhl, aby vše prošetřily odbory majetku a investic a zjistily jestli nedošlo k pochybení projektantů, radní Tůmová hlasovala proti kontrole a prověření. Politička Tůmová tak navíc  chtěla zabránit i tomu, aby se vše jen překontrolovalo, ani  nenahlásila před hlasováním, že nesouhlasí s kontrolou projektu, na kterém pracoval její manžel.

Na posledním zastupitelstvu si velice pochvaloval a podrobně popisoval  veškeré postupy stavby celoročního provozu restaurace i lídr za ODS  Petr Bursík, která by podle jeho slov v zimě při lyžování na běžeckých stopách dopřála občanům teplý čaj.

Ale jak ekonomicky udrží provozovatel restauraci jen na  teplém čaji  po dobu zimních měsíců, zastupitel Bursík  už občanům neprozradil. Kdo bude platit topení a další náklady, které přes léto nejsou asi z čaje podnikatel jen tak nevyčaruje. Další, co Bursík připomněl je to, že petice proti zbourání pergoly probíhala prý při Létofestu 2018 a bylo tam mnoho lidí mimo Karlovy Vary.

To, že petice vznikla až několik dní po Létofestu a celé povídání je snůškou fabulací a hypotéz asi při řečnění zastupitele Bursíka moc netrápilo. Ale jako stavař se ani nepozastavil nad tím, že ,,bufík,” jak sám říká, bude občany města stát téměř sedm miliónů korun. To nejspíš nebylo pro odborníka to podstatné.

Souznění zastupitelů KOA a  opoziční  ODS v přímém přenosu na jednání zastupitelstva, tak uvedlo mnoho posluchačů do rozpaků. O tom, že  pod pergolou je zahrnutý původní dětský bazén asi odborníci ze Studia Hangár měli vědět, protože tím se celá stavba má prodražit o další veřejné peníze.

Stavební firma po několika hodinách zahájení výkopových prací přerušila stavbu, protože v projektu informace o betonovém monolitu vůbec nebyly. Další rozpory jsou mimo jiné i ve statickém posouzení stavby, které řeší zhotovitel opět s odborníky Studia Hangár, ti celou stavbu projektovali a mají vykonávat i autorský dohled za další veřejné peníze.

Další špatný příběh ,,Café Rolava” byl opět rozehrán lidmi přímo napojenými na politiky hnutí KOA  a nejspíš vše dohrají právníci, které na Magistrátu dirigoval celých osm let primátor Petr Kulhánek.

Za vzpomínku stojí i nechvalná studie “Integrovaného dopravního terminálu za téměř milión korun. I ta skončila v koši. Opět z dílny osob blízkých zastupitelky Tůmové a významného propagování zastupitele Kulhánka ( oba KOA). Zde se jednalo o částku, kdy stavba měla stát téměř 700 mil. A v neposlední řadě koncesní dialog Alžbětiných lázní. Zde politici z KOA připravili s právníky z Prahy akci, která by město zadlužila další, cca půl miliardou korun.