Kapří hranolky

Specialita restaurace Šupina v Třeboni

Na přípravu 4 porcí kapřích hranolek potřebujete: kapr filet 600 g, sůl 10 g, paprika sladká, česnek, kmín mletý, zázvor mletý, slaná sójová omáčka 30 g, mouka hladká 50 g, škrobová moučka 30 g, olej na smažení 200 ml

Kapří hranolky YouTube play

Popis přípravy kapřích hranolek

Filety z vykostěného kapra nakrájejte na delší tenké kousky, hranolky. Ty potom osolte, vetřete do nich lisovaný česnek, koření a sojovou omáčku a nechte je odležet.

Smažení kapřích hranolek.

Kousky kapra obalte v hladké mouce smíchané s trochou papriky a škrobovou moučkou a smažte je v rozpáleném oleji. Usmažené nechte chvilku okapat v sítu nebo na papírové utěrce a podávejte. Je vhodné doplnit je studenou omáčkou například kysanou smetanou s křenem a podobně.

Jako přílohu doporučuji bramborovou kaši, do které vmícháte vařené kysané zelí a osmaženou cibulku čili kočičák nebo též lepenici.

Specialita třeboňských restaurací – Kapří hranolky.

redakce

Next Post

Ničí majetek města při úklidu

Po Bře 11 , 2019
Karlovy Vary-V posledních letech se asi každý druhý mohl v Karlových Varech setkat se situací, že na něj z ničeho nic  vyrazil obrovský nákladní automobil určený pro svoz komunálního odpadu v protisměru. Při takovém překvapení nelze situaci vyřešit jinak, než se velikému obru obloukem vyhnout, nebo často úzkou jednosměrku vycouvat a bát se, že do […]