Další skandál hnutí ANO, tentokrát s Faltýnkovo advokátem

Okolo druhého muže hnutí ANO se děje mnoho věcí od samotného startu hnutí ANO 2011.

Dnes je rok 2019, že by ,,Bylo líp”se úplně říci nedá.

Ze slibů politiků mnoho nezbylo. Moralisté a vyšetřovatelé kauz, mají  dnes svých vlastních kauz doslova plný pytel.

To, že okolo bývalého člena ČSSD Faltýnka zázračně získávají lidé pohádkové zakázky, často s majetkovou účastí státu nebo z veřejných rozpočtů se projevuje mimo jiné i tím, jak vydělává peníze jeho advokát. Co by na to řekl jeho stranický šéf Andrej Babiš. Na Faltýnka se sype jedna kauza za druhou, ale vše se zdá být opět v pořádku, aby bylo líp.

I v Karlových Varech na MFF se Faltýnek tajně scházel s mnoha lidmi, kteří o publicitu moc nestojí, ale to je zcela jiný příběh, který veřejnost spatří právě o festivalovém dění.

To, že v hnutí ANO jsou bývalí členové ČSSD a ODS je holý fakt, ale o své minulosti v těchto stranách příliš rádi nemluví. Je často spojována s domněle zapomenutými kauzami, o který ještě veřejnost ani netuší.

ANO, chvíli po kauze Kapsch je zde další…

Jak Faltýnkův advokát vydělal miliony. Měl smlouvy tam, kde držel vliv druhý muž ANO.

Objem smluv advokátní kanceláře Květoslava Hlíny u státních firem rostl tak, jak se zvyšoval vliv Jaroslava Faltýnka v resortu dopravy.

Druhý muž hnutí ANO Jaroslav Faltýnek před několika dny snad vůbec poprvé veřejně přiznal své vztahy s advokátem Květoslavem Hlínou.

Sdělil, že ho Hlína zastupuje jako právník, když policie přišla hledat do Faltýnkova domu v Prostějově důkazy k vyšetřování zakázky na provozování mýtného systému, v níž figuruje také firma Kapsch.

Jak Seznam zjistil, Hlínově advokátní kanceláři HSP & Partners rostl v posledních letech objem zakázek v resortu dopravy, v jehož zákulisí má předseda poslaneckého klubu ANO a místopředseda hnutí Faltýnek značný vliv.

Květoslav Hlína začal od státních dopravních firem nebo od pražského magistrátu inkasovat peníze po roce 2016. Tedy v éře, kdy Faltýnkův vliv rostl.

číst více zde …

zdroj:seznam.cz.