Další červená karta pro ČSSD

Co likviduje ČSSD. Proč se socialisté pořád propadají a už několikrát se podhrabali i pod pomyslné politické dno?

Naše redakce udělala vlastní průzkum veřejného mínění na  Karlovarsku a toto je stručné shrnutí nejčastějších odpovědí cca 150 respondentů z 250 dotazovaných. Okolo 100 respondentů se o ČSSD vyjádřilo tak, že se jejich odpovědi nedají publikovat nebo odmítli na téma ČSSD komunikovat.

  1. vláda v Karlovarském kraji s komunisty
  2. vláda v parlamentu s ANO byla pouze o udržení koryt
  3. strana plná kmotrů s kriminální minulostí
  4. likvidace úspěšných politiků, z důvodu zákulisních her
  5. ztráta důvěry mnoha členů, kteří ČSSD stále opouštějí
  6. katastrofální mediální práce na PR strany
  7. nepracovitost socialistů na všech politických úrovních  
  8. kariérismus vyvolených členů spojených s minulým režimem
  9. dlouhodobé neplnění volebních slibů 
  10. nekončící kauzy počínající vedením až poslední stranickou buňkou 

 

Dlouholetí kmotři pevně zakořenění v ČSSD se dál ukrývají před veřejností, aby v zákulisí opět a znovu organizovali své kauzy, které navléknou na krky novým politikům, aby jim vzápětí zničili zbytek života. V Karlových Varech se o mnohých kmotrech již řadu let ví, proto i nově postavené loutky již nikdo nechce volit. Dokonce místní kmotři staví prý kandidátní listiny, které si sestavují na koleni. Ještě před tím, než si nechají kandidátku stranickými ovcemi oficiálně schválit, obíhají místní podnikatele a vybírají od nich podporu na volby …

Už tento týden se opět zvedá vlna nespokojených straníků, které spojuje odchod ČSSD z vlády miliardáře Andreje Babiše. Pražská korýtka, ale stále drží mnoho straníků ve tvrzení, že chtějí prosazovat svůj program a “celkem se jim to daří.”

Další krize nebo jen další mediální vyhrožování

Pokud neprosadíme naše představy, musíme být připraveni vládu opustit, říká místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová.    

„Vždycky jsme říkali, že do vlády jdeme prosazovat náš program, což se nám zatím daří. Pokud by to už ale dál nešlo a vládnutí by bylo přehlušené kauzami pana premiéra, angažmá pro nás logicky ztratí smysl,“ řekl Seznamu předseda ČSSD Jan Hamáček.