Nová letecká linka do Taškentu

Provoz nové letecké linky zahájilo v neděli mezinárodní letiště Karlovy Vary. Krajské město se tak spojí uzbeckou metropolí Taškentem. V letní sezoně půjde celkem o devět charterových letů společnosti Uzbekistan Airways s pravidelností pouze jednou za 14 dní.

Letecké spojení z Taškentu do Karlových Varů je nejdelší leteckou linkou provozovanou letištěm Karlovy Vary, kdy vzdušná vzdálenost činí okolo 4300 kilometrů. Celková doba letu trvá zhruba 5,5 hodiny.

Společnost Uzbekistan Airways působící na trhu od roku 1992, bude letos zajišťovat lety mezi Taškentem a Karlovými Vary  do 29. září. Lety budou provozovány letadly typu Airbus 320, která by mohla přepravit svou kapacitou v obou směrech okolo tisíce cestujících.

Lety do Karlových Varů si objednaly pouze cestovní kanceláře z Uzbekistánu. V minulosti se k vůli letům scházeli politici s prezidentem a za veřejné peníze proběhly i delegace krajských politiků.

Karlovarské letiště provozuje od nástupu vlády hnutí ANO pouze jedninou linku, ostatní byly zrušeny. Do Karlových Varů létá z moskevského letiště Vnukovo jen ruská nízkonákladová společnost Pobeda. Linka do Taškentu bude v pořadí druhá východní linka.

Politikům z karlovarského kraje se po ukončení několika linek na západ údajně pro nerentabilní provoz nepodařilo zajistit jedinou pravidelnou linku. Neexistují ani občany žádané krátkodobé sezónní lety na letní dovolené.

V minulosti bylo líp.

Z Karlových Varů se přes Pardubice v letních měsících létalo na oblíbené dovolené například do Turecka. V poslední době se krajským politikům pro občany Karlovarského kraje bohužel nepodařilo vyjednat ani jeden sezónní prázdninový let.

Občané Karlovarského kraje už neodlétají na dovolené z mezinárodního letiště Karlovy Vary, ale musí jezdit nejčastěji do Prahy nebo do Mnichova, aby si dopřáli letní odpočinek v oblíbených přímořských destinacích a bylo jim líp…

S láskou nám je líp Lucie Vondráčková Josef Vágner titulní melodie filmu Babovřesky YouTube play

zdroj:YouTube