Politici rozdali ocenění dárcům krve

Karlovarský kraj – Tradičně jako každý rok se i letos konalo předávání zlatých křížů Československého červeného kříže. Tentokrát 25.6.2019 mimo budovu krajské knihovny, jak bylo zvykem. I proto se vše odehrálo v kulturním domu v Březové u Sokolova. Už tato změna byla pro největší skupinu dárců krve, kteří jsou právě z Karlovarska veliký problém. Mnozí ocenění si k vůli času, který krajští úředníci plánovali krátce po poledni, museli opustit i svá zaměstnání.

Krajští úředníci s politiky vše naplánovali tak, že nejvíce dárců, kteří jsou právě z Karlovarska muselo jet do Březové u Sokolova s tím, že Karlovarští radní měli ten den plánované už řadu měsíců své zastupitelstvo.

Dárci krve si museli na převzetí ocenění vzít dovolenou, nebo pracovní volno. Asi nikdo na úřadu Karlovarského kraje neřešil čas, protože si politici i úředníci všechno pěkně odbyli v pracovní době.

Aby těch paradoxů nebylo málo, tak v průběhu předávání ocenění se jistou chvíli vůbec nepředávaly dary Československého červeného kříže (ČČK), ale jen prezentační předměty Karlovarského kraje z rukou hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové (hnutí ANO), která si vzala celou akci pod svá křídla a vše jelo v režii političky, která řídí kraj  jako firmu.

Nepřátelské převzetí po Babišovsku ?

Kdo by hledal logo nebo jinou insignii ČČK, moc by se divil.  Celá akce byla moderována více jako politická propagace hnutí ANO včele s hejtmankou a jejím PR týmem, který vše ovládl tak, že členové ČČK, kteří oceňují řadu let dárce krve úplně zapadli a celá akce byla jen bombastickou prezentací političky z hnutí ANO.

Akce se nezúčastnili  ani krajští radní, kteří mají ve své gesci sociální služby nebo zdravotnictví. Naopak, hlasitě jmenováni byly komunální politici naklonění hnutí ANO, nebo sympatizující se současnou politikou jednoho muže s komunistickou minulostí.

“Členové a dobrovolníci ČČK byly na vlastní akci jako hosté paní hejtmanky, která obdarovala dárce celého kraje úplně sama. To že si na úkor dárců krve budou dělat polici svoji kampaň jsem fakt nečekal,” uvedl rozlobeně jeden z účastníků slavnostního předávání zlatých křížů pro dárce krve, který po převzetí ocenění opustil sál a už se zpět nevrátil.

“V minulosti se nikdy před tím nic takového nedělo. Politická mašinerie hnutí ANO pro svou politickou agitaci udělá doslova vše i daleko za hranou korektnosti,” uvedl další z oceněných dárců, který rovněž opustil sál a odešel.

Již u prezentace bylo jasné, že bude vše v režii politiků, protože zde byly dvě prezenční listiny. Jedna byla pro oceněné dárce krve a druhá pro politiky (naše redakce má seznam politiků k dispozici).

Asi největší ostudou celé akce bylo to, že PR tým krajských politiků úplně zapomněl na to, aby veřejnosti připomněl, že letos slaví ČČK své kulatiny a to dokonce 100 let od svého založení. Na to profesionálové  úplně zapomněli.

Dokonce nebylo ani uvedeno, že Karlovarský kraj má jednoho člena ČČK oceněného nejvyšším vyznamenáním ČČK – Řádem Alice Masarykové, kterým se stala Hermína Kaňková z  ČČK Karlovy Vary, která vše přímo organizuje s hejtmankou Mračkovou Vildumetzovou. Toto ocenění přitom dostává v ČR jen několik lidí ročně a ti by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Babiš versus Rada: nepřatelské převzetí v osmi minutách YouTube play

zdroj:youtube

A jak, občany informuje krajská mediální klika, klikněte zde…