Poslanci schválili novelu zákona o EET

O každé platbě v hotovosti informuje podnikatel finanční správu on-line. Proto si musí pořídit pokladnu, která zvládne tržby evidovat. Poplatníci z daně příjmů fyzických osob mohou uplatnit slevu na dani na pořízení takového zařízení. Maximálně však 5 tisíc korun.

O zvláštní režim mohou požádat pouze ti, kteří nejsou plátci DPH a mají maximálně dva zaměstnance za  předpokladu, že jejich tržby nepřekročí za posledních 12 měsíců 600 tisíc korun.

Z EET v “Kocourkově”  vypadne hazard, volání, nákupy přes mobil nebo obchodní letecká doprava. Evidovat nemusí také nevidomí a těžce hluchoslepí podnikatelé. Na trhu se totiž nedá pořídit žádný model pokladny, který by se dal ovládat hlasem.

Novela změnila také sazby DPH u některých služeb a zboží. Na návrh vlády se do nejnižší sazby DPH přesouvá například vodné a stočné, stravovací služby, úklidové práce nebo domácí pečovatelské služby. Do nejnižší sazby předloha zařazuje opravy oděvů, obuvi, kol nebo kadeřnické služby, které jsou v základní sazbě 21 procent. Stejně tak se z nejvyšší do nejnižší sazby přesouvá točené pivo.

Další podnikatelé budou už brzy skřípat zuby. A bude zase líp…

Češi jsou v Evropě chudí příbuzní. Za hodinu berou téměř nejmíň