Řetěz skoro čtvrt miliónu za peníze občanů

Karlovarský kraj bude mít svou insignii. Už je  dokonce i schválený návrh a koncem prázdnin by ho již mohla  hejtmanka kraje používat při významných příležitostech.

Za celou existenci Karlovarského kraje jako nejmenšího a dnes také nejchudšího v celé zemi nenapadlo žádného hejtmana, aby si nechal zhotovit za peníze občanů řetěz, téměř za čtvrt miliónu korun.

„Jsme jedním z posledních krajů, které svou insignii zatím nemají. Využívat se bude při slavnostních příležitostech a oficiálních návštěvách,“ konstatovala  hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO 2011.

Hejtmanský řetěz bude vyroben z drahých kamenů, které budou navzájem spojeny stříbrnými sponkami a státním znakem a znakem Karlovarského kraje. Mezi drahé kameny, které budou zdobit hejtmanský majestát patří křišťál, akvamarín, opál, záhněda a vřídlovec. Důležitý  krajský klenot by se měl pohybovat ve výši 237 tisíc korun. Nyní bude nastaven přímo pro hejtmanku, ale je možné ho prodlužovat či jinak upravovat podle potřeby a podle krku, který bude v budoucnu občanům kraje po volbách vládnout.

Po nástupu politiků, kteří říkali, že budou řídit kraj jako firmu, to byla právě Jana Mračková Vildumetzová (hnutí ANO 2011), která velmi hlasitě kritizovala špatné hospodaření svých předchůdců, pak důrazně kritizovala i dvě funkce u hejtmana a poslance. Bývalá učitelka tělocviku má skutečně lokty ostré a upřimný projev. Především při návštěvě prezidenta republiky by ji snad nikdo ani nepoznal. Asi už tehdy jí ten hejtmanský  řetěz moc chyběl a k řízení kraje jako firmy ho bude dozajista moc potřebovat. Už jen proto, že řetěz je symbolem spojení.


Jaká je současná realita kraje, když se řídí jako firma? 

V Kraji jsou stále silnice ostudou, která se nedá přehlédnout a mnoho dalších problémů. Jsou zde stále nejmenší mzdy a důchody z celé ČR. Odcházejí odsud mladí lidé po stovkách, protože zde nemají odpovídající práci. To pokračuje dál a spíš se pomalu vše ještě zhoršuje především v Karlovarské krajské nemocnici, kde rostou dluhy jako houby po dešti ve stovkách miliónů, dluhy má i letiště, které je dříve nikdy nemívalo.

Snad hejtmančin firemní kouzelný řetěz za peníze daňových poplatníků konečně zastaví odliv mladých lidí, a zařídí oddlužení, do kterého se dostalo nejvíce institucí právě za vlády hnutí ANO, aby bylo už konečně líp. 

Nejen, že má hejtmanka také dvě funkce a je i poslankyní, ale sama si přidala pro sebe třetí a to předsedkyni  asociace krajů.

V tom co sama před volbami hlasitě kritizovala nejen že sama dnes aktivně dělá, ale všechny své předchůdce už dávno předčila. Kázat vodu a pít vínu, to je ta pravá realita.

Desítky článků, které ničí mašina nakoupených medií politiky z jiných stran vykonaly už své, ale o tom co se skutečně děje za dveřmi kraje není kdo by informoval. Lidé se nedozví víc než to, co se chce. O pracovitosti nebo snad kritice hnutí ANO 2011 nikdo v Karlovarském kraji ani necekne. Miliardářovo hnutí už vládne v kraji i celé zemi a pro blaho občanů podmaní si co, čeho se mu zachce.  Hodně novinářů změnilo redakce, jsou i šéfredaktoři, kteří potichu odešli. Za peníze se asi dá koupit dnes snad úplně všechno, kromě nezávislých a svobodných medií, které nevlastní miliardář Andrej Babiš se občas dá dozvědět i více než to, že je všechno na co hnutí ANO jen sáhne skvělé…


zfroj:ČT


Z předvolebních pohádkových slibů politiků, kteří prý řídí všechno jako firmu mnoho nezbylo, ale už je na kolenou mnoho z těch, kteří řídily do nedávna své firmy s politiky, které dře podnikatele z kůže. Ty z politiky hnutí ANO “už padají po zakleknutí” na kolena. Mnohé přitom hejtmanka dobře zná jako své bývalé a dlouholeté spolustraníky z ODS. Před volbami stávala hejtmanka také v modrém stánku ODS a tady moc svého nynějšího šéfa a miliardáře nechválila. Už by asi raději zapomněla na své modré sliby. 

Pohádka o dodělané dálnici už asi definitivně skončila.

Ministr dopravy Ťok z Moravy zvolený za Karlovarský kraj už doministroval a doposlancoval. Snad tu dálnici ta hejtmanka pro občany konečně dodělá, když je i tou poslankyní a zařídí to, protože má telefon na Babiše. To by mělo stačit… A když bude makat 24 hodin denně ve dne i v noci, tak jak všem důvěřivým voličům naslibovala, bude líp i bez předražených svodidel, prohraných zakázek a špatných nákupech … 

Kdy ta dálnice bude hotová, asi svým voličům i když má ty funkce závazně hejtmanka i s tím řetězen na krku neřekne, zatím je vždy více důvodů proč D6 ne, než těch proč ano. Ale proto ji lidi volili, nebo už ne.  

Obchvaty navržené a připravené bývalými politiky, kteří neřídili kraj jako firmu se nejspíš už bez problémů dodělají a potom? Nejspíš bude pořád vše dobré, když má to číslo na Babiše. 

 

 


I jiní politici se rádi předváděli na veřejnosti s třpytivými skvosty. Kde jí bude dnes konce, možná v divadle.

Hra na Karla IV s tiskovou mluvčí karlovarského magistrátu Helenou Kyselou předčila veškerá očekávání.

Bývalý náměstek primátora Karlových Varů  Jiří Klsák si na náklady města pořídil repliku koruny Karla IV za 30 tisíc, se kterou navštěvoval celoročně akce města, kde pobíhal v hábitu a předváděl jako král Karel IV.

 


 

připravujeme:

S kolegy pronajmou zavřený bazén v hotelu Thermal.     

 

Milan Lovec

Next Post

Hvězda z ANO ve Varech vypískána

Ne Čvn 30 , 2019
Karlovy Vary – Z pátečního zahájení 54 Mezinárodního filmového festivalu (MFF) si arogantní ministryně financí  Alena Schillerová (ANO) hezké vzpomínky při své sebestřednosti nejspíš neodnese. Jako ze špatného filmu si jedna z nejméně oblíbených političek vyšlápla a to  hned po červeném koberci v Karlových Varech. “Hvězda z hnutí ANO 2011  Schillerová,” coby ministryně financí ČR […]