Sociální demokraté se zbavili strážce své pokladny. V pátek může přijít další rána

Nejvyšší soud rozhodne, zda ČSSD musí zaplatit v plné výši dluh dědicům právníka Zdeňka Altnera. Jde do stovek milionů.

Špatná finanční situace ČSSD má první velkou personální oběť. Je jím ekonomický ředitel strany Martin Starec, který s přestávkou řídil stranickou kasu 11 let.

„Důvodem je finanční situace strany,” řekl Seznamu předseda ČSSD Jan Hamáček s tím, že strana musí šetřit, a to i na platech. „Jeho práci si přerozdělí po odboru, nikoho nového přijímat nebudeme,” dodal Hamáček.

Zpráva o odchodu Starce přichází ve chvíli, kdy se na Lidový dům řítí další finanční pohroma. Podle některých zdrojů z Lidového domu má se Starcovým případem souvislost. A dokonce tyto zdroje říkají, že je ve skutečnosti hlavním důvodem, proč se s Martinem Starcem socialisté loučí.

Nejvyšší soud už minulý čtvrtek rozhodl, zda ČSSD musí zaplatit v plné výši dluh dědicům právníka Zdeňka Altnera. Socialistům tak hrozí, že k současným dluhům, které ke konci loňského roku podle výroční zprávy ČSSD činily 288 milionů korun (polovinu tvoří závazky k vlastní společnosti Cíl a polovinu k FIO bance), přibyde další, který může jít až do výše 338 milionů.

číst dál…

zdroj:seznamzpravy.cz

Tahanice začne od znova

Nejvyšší soud (NS) vrátil kauzu dědiců právníka Zdeňka Altnera s ČSSD k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Kauza se tak po 15 letech vrací na začátek a sociální demokraté zatím nemusí dědicům platit 338 milionů korun za Altnerovo zastupování ve sporu o Lidový dům. Soud tak vyhověl dovolání sociálních demokratů. Dnes své rozhodnutí zveřejnil na úřední desce.