Bude vláda Zemanových odborníků?

Schůzka v Lánech byla jasná, vyhrál opět prezident Zeman

Babišova slova se mění jako vítr

Premiér Babiš opět otočil a popřel vše, co tvrdil před schůzkou s prezidentem Zemanem. To, že se hluboce se mýlil a Zeman jen využil jeho slabosti, proto aby si mohl diktuje své podmínky podcenil. Zdánlivé přátelství obou bývalých komunistů jak se zdá utrpělo.

Vládu ANO složenou z „odborníků“ by nejspíš byla ochotna kromě KSČM tolerovat pouze SPD výměnou za programové ústupky, ale tu Babiš veřejně z vládní účasti vyloučil. Už doma, či pro zahraniční partnery ANO si Babiš SPD moc nepřeje a je v koncích.

Hamáček se z vnitrostranického referenda o účasti ve vládě s ANO probral, ale prokaučoval možná všechno

Snad už i Jan Hamáček zjistil, že jmenování Antonína Staňka ministrem kultury byl jeho možná osudový omyl. Staněk přistoupil na hru prezidenta Zemana, který ho využívá ve své mocenské hře proti zájmům zoufalé ČSSD a navíc mimo rámec ústavního pořádku, protože kde není žalobce, není ani soudce. Toho  Zeman využívá důrazně, protože Babiš ohlásil, že kompetenční žalobu podat na prezidenta nechce.

Jmenování neznámého poslance a bývalého olomouckého primátora Antonína Staňka ministrem kultury vzbudilo rozruch i v samotné ČSSD a dnes klín z Moravy rozkládá celou vládu. Neloajální Staněk hraje s prezidentem a ČSSD je opět v koutě, ze kterého jí Babiš asi už nepomůže.

Pokud by Jan Hamáček na tuto absurdní hru jen na jedinou vteřinu přistoupil, mohl by rovnou předat vedení sociální demokracie Miloši Zemanovi a odejít s nálepkou Pata nebo Mata.

V ČSSD množí hlasy, které se obávají, že už to není ministr za ČSSD, ale začíná to být ministr pana prezidenta Zemana.

Rekonstrukce vlády nebude nic jiného než návrat úřednické vlády pod taktovkou prezidenta Zemena.

Výprask by tak dostal nejen Hamáček, ale také Babiš.

Souvislosti mohou mít hlubší kořeny

Členové ČSSD už podrazili Zemana v jeho první kandidatuře na prezidenta České republiky, kdy za jeho zády hodili ještě v Poslanecké sněmovně hlasy Václavu Klausovi. Tenkrát se k moci dral mladý ambiciosní Bohuslav Sobotka a stranické podrazy mu nebyly až tak proti gustu. Podrazáctví v ČSSD se traduje již od nepaměti celou republikou a to často nahrává i kmotrům s osobními a často pouze ekonomickými zájmy, kteří ČSSD řadu let významně devastují nejen mravně, ale i personálně.

Lidé s vlastním názorem z ČSSD řadu let odcházejí a zůstávají často jen poslušné loutky svých kmotrů.