ČSSD si opět stěžuje na ANO, tentokrát má málo peněz

Socialisté vystoupili se svými vyjádřeními k návrhu státního rozpočtu na příští rok.

Ten je v nynější podobě pro resorty sociální demokracie údajně likvidační, strana by ho podpořit nemohla, řekl novinářům předseda strany potápějící se strany Jan Hamáček. Pěti ministerstvům ČSSD chybí přes 20 miliard korun. Nynější podoba návrhu podle Hamáčka neumožňuje plnit sliby, které dala vláda v programovém prohlášení.

Ministryně financí Schillerová v pondělí uvedla, že požadavek ministerstva práce na 11 miliard korun považuje za nereálný. Babiš České televizi a ČTK řekl, že sociální demokracie si úplně neuvědomuje, že je nutné také šetřit.

Pokud si hnutí ANO plné ekonomů a manažerů nastavilo rozpočet, především na své rezorty a socialisté si stěžují, že stále nemají dost, je navýsost jisté, že kompetenčnost ČSSD je v propasti, ze které už dovládnou pouze jako vazalové, kteří budou řešit jen svou vlastní existenci, a to pokud se dočkají řádných voleb.

Rozpočet musí vláda schválit a poslat do Sněmovny do konce září. Schodek rozpočtu je plánován na 40 miliard korun. Asi mínus, aby bylo líp.

„ČSSD má historické DNA, že zdroje jsou. Je ale taky potřeba, abychom byli rozpočtově odpovědní a abychom nepřijímali na ministerstva lidi ze svých stran, ale podle pravidel,“ reagoval pro novinky.cz na požadavky ČSSD premiér Babiš.

Rýpnutí Babiše směrovalo a trafikanty a provařené ležáky. Často bývalé a neúspěšné poslance, kteří si hoví na ministerstvech a stáních firmách a vykazují více takové znaky, jež se prací pro občany v mnohé neshodují. Takových pracantů za léta ČSSD ve vládě  je nejspíš mnoho a většina si dochází především pro tučnou odměnu.

Sliby hnutí ANO o vyrovnaném rozpočtu jsou další pohádkou pro slepé a hluché voliče žijící v bublině a bláhovém snění o tom, že bude líp s manažery, kteří si přišli vybrat pro šéfa štědré dotace a především si chtějí sami pro sebe pořádně vydělat.


Dotace pro Agrofert narostly o stovky procent, premiér si přivlastnil stát, kritizuje Michálek

„Bráníme peníze daňových poplatníků. Podali jsme podnět Evropské unii, že zde dochází k nelegálnímu dotování člena vlády, který si tím, že nastavuje celý systém, přivlastnil stát. Upravil si pravidla tak, aby dostával co nejvíc dotací,“ uvádí Michálek.

Poukazuje na to, že dotace pro Agrofert neustále rostou – zatímco v době, kdy Babiš vstupoval do politiky, to bylo jen 600 milionů korun, dnes jsou to zhruba dvě miliardy korun ročně. číst dál…

zdroj:plus.rozhlas.cz