Další problémy nejen na krajském letišti

V současnosti na karlovarském mezinárodním letišti funguje jediná pravidelná letecká linka společnosti Pobeda a ta je díky Českým úřadům ohrožena.

Zákaz letů může karlovarskému letišti způsobit veliké potíže z důvodu nejistoty kolem letů Aeroflotu, pod který nízkonákladová společnost Pobeda přímo spadá.

Na to, že se věc týká i linky do Karlových Varů, upozornila ruská zpravodajská agentura Interfax.

Jednatel letiště Jiří Pos se k situaci v úterý nemohl vyjádřit, protože byl na cestě na zaslouženou dovolenou.

Společnost Aeroflot v úterý dočasně zrušila některé lety. Důvodem je to, že  jim české úřady odebraly povolení k letům do Česka.

„V mezidobí budou obě strany aktivně jednat na dosažení dohody. Snahou české strany není blokovat letecký provoz mezi oběma státy, nicméně musí hájit oprávněné zájmy svých leteckých dopravců,“ reagovalo v prohlášení ministerstvo dopravy.

O velkém průšvihu začala jednat s ministrem dopravy hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (hnutí ANO 2011). Pokud by se lety neobnovily může náměstek pro dopravu Martin Hurajčík letiště rovnou zavřít. Ten si postěžoval jaké ekonomické dopady letišti hrozí. Stačí to?

Poslední roky vede na kraji dopravu politik z hnutí ANO 2011 Martin Hurajčík, ze stejného hnutí je také Jana Mračková Vildumetzová, která je hejtmankou, poslankyní parlamentu ČR a předsedkyní asociace krajů. Rezort Ministerstva dopravy má na zodpovědnost opět hnutí ANO 2011, aby bylo líp, nebo je to všechno jinak?

Všichni politici z hnutí ANO 2011 se před volbami chlubili, že budou řídit stát a kraj jako firmu, ale výsledky krajských firem jsou pod jejich vedením historicky vůbec nejhorší, místy až tragické. A dostavba D6 je také veliký otazník.

Krajské firmy za poslední léta buď vůbec neprosperují, nebo se brodí po krk v dluzích jako Karlovarská krajská nemocnice, kde se dluhy skloňují ve stovkách milionů korun a neustále rostou. Kde je šetření a řízení firmy k prosperitě? 

Senátor Horník na špatné hospodaření upozornil už na konci roku 2018. Obviňuje koaliční politiky z toho, že znali hospodářské výsledky nemocnice už dávno před volbami do komunálu, ale zveřejnili je teprve až na prosincovém zastupitelstvu kraje, které bylo poslední možné, kdy se dala několik měsíců stará zpráva o velmi špatném hospodaření vůbec projednat. 

Dali koaliční politici účelově zprávu zastupitelům až po volbách, nebo jen nejsou dobří manažeři? 

Na účetní uzávěrku a vklad do obchodního rejstříku jsou zákonem stanovené termíny, které dávno minuly.

Proč koaliční a “transparentní  politici” otáleli a nešli s pravdou ven? 

Aby bylo líp? Nebo, aby se občané vše negativní dozvěděli až po volbách?

Velmi negativní zpráva o hospodářských výsledcích by před volbami ty co řídí kraj jako firmu a jejich koaliční kolegy ODS a Piráty značně u voličů poškodila, přitom PR a tiskové oddělení na kraji funguje.

Jak to poctivý politici z hnutí ANO 2011 vlastně mysleli, když říkali, že bude líp…?

“Už je rok 2019. Doufejme, že všem je konečně líp.”   

V Karlovarském kraji hnutí ANO podporují v koalici politici z ODS a Piráti.

Milan Lovec

Next Post

Den města poprvé mimo letní kino

Čt Čvc 4 , 2019
Karlovy Vary – Poprvé se společně v letošním roce při konání Mezinárodního filmového festivalu představily společně Karlovarský kraj a město Karlovy Vary. Zatím bývalo zvykem, že obě instituce se představovaly na festivalu odděleně. Letošní akce dostala název „V rytmu filmového festivalu – den města a kraje.“ Letní kino zůstalo po osmi létech poprvé opuštěné. Kdo […]