Má Keramka budoucnost

Krajští politici, kteří v současnosti vládnou Karlovarskému kraji se rozhodli, že Uměleckoprůmyslová škola v Karlových Varech projde architektonickou soutěží. Už řadu měsíců řeší havarijní stav její nejstarší budovy.

Do měsíce by měly výsledný materiál  obsahující připravena kritéria posoudit krajské komise a politici z rady kraje. Právě kritéria mohou přesně určovat, které podmínky nebo (firmy) se do chystané soutěže na podzim přihlásí. Zde politici budou muset transparentně a důkladně vše posoudit, protože v průběhu soutěže už se kritéria měnit nemohou. Pak už se bude jen platit. 

KVlisty_fotokoláž

Podle krajského a městského politika Josefa Janů (Piráti) je základním kritériem cena. Celá akce se bude řádově pohybovat okolo 500 až 600 milionů. Pirátský politik uvedl, že ředitelka  Mgr. Markéta Šlechtová jim předala to, jak si představuje veškeré vyučované obory, jaké jsou prostorové nároky na učebny, dílny.

Krajští politici podle Janů chtějí, aby budoucí zařízení  bylo také prostorem, který vytvoří v městské části Rybáře zázemí pro občanskou společnost, komunity a zároveň by se v něm mohly pořádat výstavy, setkání odborné veřejnosti a podobně.


Karlovarský pirát Janů je nejen zastupitelem kraje, ale také zastupitelem města Karlovy Vary. Na kraji hlasuje s krajskou koalicí ANO a ODS + a na městě se právě proti ANO a ODS často a tvrdě vymezuje. Hraje často dvě pokrytecké role. Například při kauze F Air na kraji mlčí a souhlasí, aby na městě to stejné společně s kolegy kritizoval. Inu názory se mohou měnit i podle větru. Snad karlovarské pirátské bárce voliči budou věřit dál …


Politici se začnou o všem  bavit jakmile dostanou výsledky transparentní, veřejné a průhledné architektonické soutěže.

Už příští rok by zástupci lidu chtěli vybrat projektanta stavební dokumentace, aby se dalo okolo roku 2020 se stavbou.

Politici i mnozí odborníci komentují potřebnost a architektonickou hodnotu budovy, ale že na této ulici si mohou koupit prakticky kdekoli různé drogy a kriminalita fakticky z větší části ulici postupně předělává na ghetto, kde už po setmění lidé nechtějí chodit ven  je hrůzná realita  skutečných problémů, které jsou v Rybářích o nichž politici vůbec nemluví.

Kromě uměleckoprůmyslové školy, ze které byli vyklizení stávající nájemníci, kraj řeší problémy také na karlovarské zdravotnické škole. Ta je umístěna v lukrativní části města mezi hotely na ulici Zahradní u říčky Teplé. I zde se před časem objevily praskliny. Postižené místo nechal kraj podepřít a na řešení pracují opět odborníci.  Zajímavé je, že postup je nápadně podobný jako na keramické škole v Rybářích.

V Karlových Varech minulý rok vyhasla další pec v porcelánce ve Staré Roli.

Kde vezmou politici na rekonstrukci více než půl miliardy politik Janů médiím nesdělil. V minulosti kraj obdobnou částkou zadlužila vláda pod vedením ODS včele s bývalým hejtmanem Josefem Pavlem na opravu krajských silnic. Úvěr  splácely následující krajské vlády další dvě volební období, celkem okolo osmi let.


z kontextu:

26.4.2012

Minulá krajská vláda vedená ODS podle hejtmana zvýšila zadlužení kraje o 2,1 miliardy korun. A to kvůli úvěrovým smlouvám na naplánované projekty, pro něž bylo možno čerpat evropské dotace. Novotný poznamenal, že většina z akcí je pro rozvoj kraje důležitá a nechce je zpochybňovat. Číst celý text zde…

17.4.2019

„Adam Šlechta. Karlovarský podnikatel, který je šedou eminencí sociální demokracie. Nemá zájem o veřejné funkce a ani nezastává žádné oficiální funkce uvnitř ČSSD. Má ale vliv na rozhodování předsedů místních organizací, a tím pádem na celou členskou základnu na Karlovarsku” konec citátu z roku 2015 z iDNES… Číst celý text zde…