Náměstek primátorky řeší sítě, které nikdo nechtěl

Sítě, které ochrání vodáky, se na Chebském mostě objeví teprve koncem týdne i přes to, že je nikdo nechtěl. Odemykání řeky Ohře proběhlo už před více než třemi měsíci a hlavní vodácká sezóna je dávno za svou polovinou.

„Sítě budeme zatím instalovat na straně mostu níže po toku řeky. Tam je situace horší než na druhé straně,“ uvedl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) k dlouholetému stavu mostu.

Podle starostlivého náměstka, který se bojí o zdraví vodáků se na římsách chodníků začínají odlamovat kusy betonu, které mohou vodáky při pětivteřinovém průjezdu pod mostem ohrozit.

„Nechceme, aby na ně padaly,“ vysvětlil pro iDNES Bursík hlavní důvod tohoto opatření v době, kdy prázdninová vodácká sezona bude za pár týdnů končit.

Vodácká sezóna začala už téměř před čtyřmi měsíci. Za tu dobu zde většina vodáků už dávno projela.

Majitel loketské půjčovny lodí Maskáč, Jaroslav Barták ale tvrdí , že si sami vodáci doposud na nic podobného nestěžovali. Je jasné, že při průjezdu vodáků pod mostem může shodou mnoha okolností dojít ke zmiňované situaci, ale ta tvá už řadu let a doposud to nikoho ze stovek erudovaných odborníků na karlovarském Magistrátu ani nenapadlo.

„Četl jsem, že by se podobné opatření mělo na mostu objevit, ale ze strany vodáků žádný podnět nevzešel,“ konstatoval pro iDNES Barták.

Podle Jarloslava Bartáka je plavba korytem Ohře je v současné době, pokud to tedy stav vody dovolí, bezproblémová i když pár kritických míst na vodáky čeká.

V jakém je most stavu, budou úředníci vědět až v lednu

Už v minulosti veliké starosti o zdraví občanů pod vedením náměstka Bursíka přinesly na vrub města řadu stavebních zakázek, kterým náměstek jako odborník na stavitelství rozumí a kde  odborné firmy za městské peníze výborně  a ke spokojenosti všech zajistily nebezpečné situace na mnoha místech chátrajících staveb v majetku města.

Sítě pořízené za peníze města se odstraní v okamžiku, kdy se na Chebský most vrátí specialisté, kteří provádějí jeho diagnostiku.

„S firmou, která pro nás zjišťuje stav mostu, úzce spolupracujeme. Jakmile budou odborníci potřebovat, budou mít most zase čistý,“ potvrdil pro iDNES Bursík.

Ale potom už vodáky, kteří to nechtěli asi ze starostlivých politiků proti náhodnému pádu drolícího se betonu nejspíš nikdo neochrání.


Na další možné zkorumpované zakázky na Brně-středu poukazuje kontrolní výbor

Dva stavební projekty v městské části Brno-střed, které zatím nejsou předmětem policejního vyšetřování v korupční kauze bývalého místostarosty Jiřího Švachuly (ANO), jsou nedostatečně zpracované tak, že komplikují řádný výběr stavební firmy. V tiskové zprávě to uvedli opoziční členové kontrolního výboru zastupitelstva. Projekty podle nich neposkytovaly firmám dost informací, což jim znemožňovalo vypracovat nabídku. To podle nich zřejmě tvořilo příležitost pro vznik korupčního prostředí.

číst dál..