Rumburská nemocnice v insolvenci starosta je za hnutí ANO

Budeme stát řídit jako firmu. Jsme zde pro občany.V Rumburku už se občané dočkali, nemocnice končí v insolvenci pod vedením starosty z ANO a dalších politiků, kteří odpovídají za majetek města,do kterého nemocnice patří.

Zadlužené zdravotnické zařízení nemá ani na výplaty pro zaměstnance. Nemocnice má přitom poskytovat péči 55 tisícům obyvatel Šluknovského výběžku.

 Rumburští zastupitelé v úterý odmítli uhradit ztrátu za loňský rok ve výši 52 milionů korun. Pro nemocnici pracuje 240 stálých zaměstnanců a 80 externistů.

Největším věřitelem nemocnice jsou zdravotní pojišťovny. Jako první by měl insolvenční správce uhradit požadavky zaměstnanců. Ztráta za loňský rok je 52 milionů korun, podobná se předpokládá za letošní rok.

Celkové dluhy nemocnice podle čtvrteční informace z Ústeckého kraje mohou být 80 až 100 milionů korun. Jaké jsou přesně, by mělo být známo po zveřejnění auditu, který si objednala Krajská zdravotní.

„Nemáme žádnou záruku, kdy by nemocnici případný zájemce převzal. Bylo by možné, že bychom peníze schválili a termín převzetí by se opět posunul,“ vysvětloval po nejdůležitějším hlasování rumburského zastupitelstva posledních let starosta Lumír Kus (ANO).

ZA REZORT ZDRAVOTNICTVÍ ODPOVÍDÁ Související obrázek

ministr zdravotnictví Adam Vojtěch 

Martin Horák tento týden podal trestní oznámení na Ústecký kraj, Krajskou zdravotní (KZ) a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. „Uvedené subjekty svým dlouhodobým jednáním (od roku 2015 do současnosti) způsobují závažné ohrožení zdraví a života 55 tisíc obyvatel Šluknovského výběžku,“ píše se v oznámení, které míří na okresní státní zastupitelství.

Radním a náměstek hejtmana pro zdravotnictví za Ústecký kraj je RSDr. Stanislav Rybák z KSČM

Pojišťovna prý neproplatila provedené lékařské výkony a kraj neposkytnul finanční pomoci. „Trestní oznámení nemůžeme komentovat dříve, než se s ním seznámíme,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.


Snad nějaký hodný strýček s miliardami tu nemocnici za babku koupí a bude líp.


Tento příspěvek Václava Moravce v ČT z předvolební super debaty občany pobavil… 

zroj: ČT24 / youtube

Karlovarskému kraji velí ANO, ODS a PIRÁTI. Podle dostupných informací je dluh téměř dvojnásobný oproti Rumburku.

Senátor obvinil radní za průšvih v nemocnici

zdroj:záznam z jednání zastupitelstva Karlovarského kraje