„Sežeru kartičku. Čůčo.“ Klaus ml. rozmetal Piráta i Babišovu vládu. A pozor: Přidal se lidovec, kterého chválí Kalousek

Ke vzrušené debatě došlo například mezi poslanci Radkem Holomčíkem z Pirátů, který reagoval na poslance Václava Klause mladšího. „Já bych chtěl zareagovat na pana kolegu Klause, protože mi teď v hlavě vytvořil takový logický paradox. Řekl tady, že nikdy nepodpoří žádný zákon, který zvyšuje daně. Naopak podpoří všechny ostatní. To si vysvětluji tak, že podpoří ty návrhy, které budou snižovat daně. Zároveň řekl před časem, že nepodpoří žádný zákon, který přijde z Evropské unie. Co když přijde nějaký zákon z Evropské unie, který povede ke snižování daní?“ zeptal se Holomčík Klause.

„Pane Holomčíku, logicky vás jako matematik musím pochválit. Ale jestli přijde zákon z Evropské unie, který sníží daně, tak sežeru tuhle hlasovací kartičku nejdříve, než budu hlasovat, jo,“ odvětil Klaus. Ještě předtím pak Klaus také vzpomněl na pohádku – a zároveň zdůraznil, že se připojí k návrhu na zamítnutí předlohy. „Umíte také něco jiného než zvyšovat daně? To není pohádka Pyšná princezna – uhlíři zaplať – to je Česká republika. Kam až chcete ty spotřební daně zvyšovat? Když se zvýšila minule, skokově spotřební daň z alkoholu, tak jste tady měli otravy a metanolovou aféru. Co ti lidé budou dělat? No, tak budou pít to čůčo – to levné krabicové víno, které spotřební daní zdaněno není, a budou opilí úplně stejně. Čili, že je to nějaké opatření pro zlepšení zdravotní situace, populace, to je naprostý nesmysl. Je to naopak útok na české likérky a české výrobce alkoholu ve prospěch těch falšovaných. Chcete, aby krabička cigaret stála dvě stě korun? To už potom připomíná trošku americkou prohibici, kdy to aspoň udělali tedy ze zákona zákazem. No, ale výsledkem byli gangsteři a pašování a podobně. Kdybyste to mysleli pozitivně, tak se zamyslíte třeba nad zdravotní daní, protože v České republice není žádné pojištění, to je daň. Tak u té zdravotní daně byste třeba lidem, kteří se o sebe starají, sportují a nekouří, mohli snížit tuto zdravotní daň, abyste je motivovali, že nebudou kouřit. To by bylo opatření pozitivní, to vaše je restriktivní,“ poznamenal.

Proti neustálému zvyšování daní

Zvyšování daní na dálnice, na vše možné. Včera předložila vláda zvýšení daně na cigarety a alkohol.Budeme hlasovat proti – proč je ve videu.(A ještě veselý trolling Piráta – pana Holomčíka :-), ale pravděpodobnost, že by z EU přišlo nařízení ke snížení daní – je asi taková pravděpodobnost, jako že půjdu dnes na rande s Lindsey Vonnovou. = 0).

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne Úterý 9. července 2019

zdroj : parlamentnilisty.cz