Jako patologie, jde k zemi i hospodaření nemocnice

V současné době se veřejnost zásobuje zprávami o tom jak Bývalá patologie šla k zemi a jak krajští politici pracují pro občany, ale každá mince má dvě strany a politici často ukazují jen tu, která se jim hodí víc.

Karlovy Vary – Objekt bývalé patologie, opuštěné od roku 2002, se poroučel k zemi.

„Demolice patologie byla podle Jana Bureše (ODS), krajského radního pro zdravotnictví, vysoutěžena ve výběrovém řízení na milion 263 tisíc místo původně rozpočtovaných šesti milionů korun. V místě bývalé patologie bude vybudován záložní heliport, protože na střeše budovy nemocnice vojenský vrtulník v noci kvůli certifikaci přistát nemůže. Zbylé peníze, které kraj v této zakázce ušetřil, budou podle radního Bureše využity na demolici bývalé spalovny, která se také nachází v areálu nemocnice. Kromě patologie a spalovny půjdou k zemi ještě tři objekty,“ uvedl karlovarsky.denik.cz


facebook

„Navíc počítáme s tím, že do Karlových Varů z Chebu přestěhujeme onkologii a zřídíme zde i traumacentrum,“ nastínil plány pro další roky krajský radní Bureš. Právě kvůli traumacentru je podle něj záložní heliport nutný.

Po dokončení výstavby zamýšleného nového pavilonu G mádojít k popojení propojení s areálem akutního příjmu a záložní heliport se přestěhuje právě na střechu pavilonu G.

Plány modernizace areálu karlovarské nemocnice počítají v nejbližších letech s demolicemi dalších čtyř budov. K zemi půjde například bývalé plicní oddělení i ORL.

„K zemi půjde i budova, v níž v současné době sídlí vedení nemocnice i sousední objekt E. Podle projektu má v těchto místech vyrůst parkovací dům,“ naznačila předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice Samáková (ANO).

Politici prý stále počítají s tím, že by v areálu v budoucnu měla vzniknout i Střední zdravotnická škola,“ dodal krajský radní Jan Bureš pro Babišem vlastněný  iDnes.


Nejdříve sršení síry, kritizování a vyhrožování, po čase jen oprášení původních zatracovaných plánů kritizovaných předchůdců, kteří to odmakali, ale moc mediálně o tom neplkali.

V minulosti se stavební zakázka pro karlovarskou nemocnici stala cílem kritiky současné hejtmanky Jany Vildumetzové Mračkové (bývalé členky ODS, dnes hnutí ANO 2011).

Vildumetzová ze zprofanované ODS odešla do perspektivního hnutí ANO po té, co neúspěšně kandidovala za ODS do karlovarského zastupitelstva, kam přes volby neprošla.

„Generel rozvoje nemocnice byl hotový již v minulém volebním období a dnes se vše mediálně prezentuje jako práce nové koalice, uvedl bývalý náměstek Jakub Pánik (ČSSD).

V roce 2017 měla být schválena koncepce a zahájena příprava projektové dokumentace, tu ale přitom smetlo ze stolu současné vedení kraje, které se vůbec nezabývalo pokračováním v započaté práci, ta spočívala v doposud nezahájené projektové přípravě generelu.

„Už za poslední dva roky mohl  kraj čerpat dotace na investice z národních zdrojů, ale bez projektů to nelze. Z dlouholeté práce, která byla novou koalicí smetena ze stolu zbyly jen demoliční práce. Dvouletým zpožděním přípravy projektů se výstavba nových pavilonů odsouvá do daleké budoucnosti, protože kraj do dnes ani neschválil započetí rozpracování již schváleného generelu,“ doplnil Pánik.

Je zřejmé, že současní politici dbají více na svou vlastní mediální prezentaci, kterou si nejspíš pletou se skutečnou prací pro občany. Přípravné práce se ve prospěch rozvoje nemocnice v Karlových Varech právě pod vedením současných krajských politiků se před dvěma lety úplně zastavila.

Opět hlučnou kritiku spustila hejtmanka Mračková Vildumetzová, kterou před i po volbách spustila na všechny politické protivníky, stejně tak, jako bez mrknutí oka léta propagovala pravicové názory ODS a po jejím fiasku v vzápětí se stejným nasazením rozdávala koblihy plné jedovatého cukru za hnutí ANO 2011. 

To, že současní politici kolem nemocnice už delší dobu jen mlží a účelově zamlčují v čase hospodářské výsledky a mnoho dalších alarmujících zpráv se PR mediích ovládaných současnými politickými špičkami vůbec nepíše. Politiky vlastněná média, která ovlivňují širokou veřejnost jsou smutnou realitou. Například o astronomických dluzích, které začaly až za vlády hnutí ANO v nemocnici narůstat se vůbec nemluví. Nejsou to náhodou ti, co v minulosti hlasitě kritizovali to, co dnes v daleko větším měřítku potichu a bez ostychu dělají?

Až na senátora Horníka všichni politici včetně zapojených komunistů mlčí.

MÍNUS SE BLÍŽÍ K PŮL MILIARDĚ…


Karlovarské listy fotokoláž

ZA POUHÉ DVA ROKY Z PŮVODNÍCH NĚKOLIKA DESÍTEK MILIÓNŮ SE HOSPODAŘENÍ NEMOCNICE BLÍŽÍ K MÍNUS PŮL MILIARDĚ, KTERÁ SE Z VĚTŠÍ MÍRY POD VEDENÍM TĚCH CO „ŘÍDÍ STÁT JAKO FIRMU“JEN PROHOSPODAŘILA.

NEMOCNICI MŮŽE ZACHRÁNIT NEJSPÍŠ JEN ASTRONOMICKÝ ÚVĚR, KTERÝ BUDOU SPLÁCET NAŠE DĚTI, NEBO SI JI KOUPÍ VĚŘITELÉ JAKO VÝHODNOU INVESTICI A SOUČASNÍ POLITICI OPĚT STRČÍ JEN HLAVY DO PÍSKU, TO MAJÍ ZA LÉTA V POLITICE JISTĚ DOBŘE NATRÉNOVÁNO. 

TI CO ŘÍDÍ VŠE JAKO FIRMU, BY O SVÉ POSTY V SOUKROMÉ SPOLEČNOSTI UŽ DÁVNO PŘIŠLI, ALE V POLITICE JSOU TEPRVE V POLOČASE.   

Rada kraje rozhoduje hlasy hnutí ANO, ODS, HNHRM a PIRÁTŮ, ale když se podíváme na jednotlivé politiky, tak zjistíme, že kraj je vlastně v rukou současných a bývalých členů ODS, kteří jsou jen převlečení do kabátů jiných politických subjektů.

Nesplněné sliby a masivně prezentovaná prohlášení hejtmanky Mračkové Vildumetzové o zřízení vrtulníkové základny v Karlovarském kraji se nikde neobjevují, ale za to „PR politici“ chystají hned dva heliporty bez vrtulníků. Mediální guláš se voličům servíruje permanentní kampaní se soustavným vymýváním mozků o tom, jak je pod vedením současných politiků všechno skvělé.

  • letiště v dluzích, totální debakl pravidelných leteckých linek
  • nemocnice v astronomických dluzích, které nepamatuje
  • D6 nepostupuje tak, jak se slibovalo (24 hodin denně, o sobotách a nedělích)
  • sociální služby v dluzích (katastrofa ve financování)
  • s rychlostí 110 km na vybraných silnicích se lidé mohou také rozloučit

Jeden politický výkřik stíhá druhý a pořád dokolečka, aby se udržela bublina o tom jak bude líp. Ale nikdo z marketinkových politiků neví a neřekne to podstatné : “ KDY KONEČNĚ BUDE LÍP A KOMU, “ od roku 2011, kdy ANO vzniklo do roku 2019 už uběhlo dost času, ale skutek spíš utekl.


BÝVALÝ A SOUČASNÍ ČLENOVÉ ODS SE DNES SPOLEČNĚ NA KRAJI STARAJÍ OTO, ABY BYLO LÍP.