Opět se řeší trafikanti z ČSSD

Političtí náměstci na ministerstvech vedených ČSSD jsou výhradně členové strany

Aktuální dění v resortech zahraničí i kultury opět rozvířilo otázku tzv. politických náměstků neboli náměstků člena vlády. Každý ministr si může přivést maximálně dva. A zatímco ministři ČSSD do funkcí dosadili straníky, ministři za ANO dali přednost nestraníkům nebo posty neobsadili vůbec.

Protože tito náměstci nemají v kompetenci žádnou odbornou agendu, stávají se často terčem kritiky, že jde pouze o trafikanty: jejich zavedení ostře kritizoval i prezident Miloš Zeman. Političtí náměstci ale na rozdíl od těch odborných pobývají na ministerstvech pouze po dobu výkonu ministra, který je do funkce jmenoval.

číst více na novinky.cz…

„Ať už zůstaneme ve vládě a budeme dále prosazovat svůj program, nebo odejdeme z vlády, odnese to stejně sociální demokracie. Neodnese to ani premiér, ani prezident,“ je přesvědčen sociální demokrat a dřívější dlouholetý poslanec Antonín Seďa.

ČSSD se podle něj měla už dávno rozhodnout koalici opustit. Omezování personální politiky je chyba a v takové vládě by socialisté být neměli. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň vyjádřil obavy, že je strana zahnána do pasti, z níž v podstatě není úniku.

Referendum o stupu ČSSD do vlády bylo více než o programu a myšlenkách, spíš o trafikách pro pražské špičky a na ně napojené struktury šedých eminencí s oranžovým přelivem, jejich poskoků a zničených politiků kmotrovskými praktikami, které prorůstají až do komunální úrovně.

Karlovarská ČSSD má také své  kmotry, ti díky svým osobním zájmům ji totálně personálně zlikvidovali. Téměř všechny výrazné osobnosti na Karlovarsku ČSSD opustily nebo z ní byly vyštvány. Jedná se o výrazné a úspěšné učitele, právníky, lékaře i manažery od Chebska, přes Sokolov, až do Karlových Varů. ČSSD je personálně nejslabší za celou svou historii. Zůstali zde vlivní a jejich “trafikanti” (věrní služebníci kmotrů), ale díky totálnímu volebnímu fiasku dnes zaplnily teplá místečka noví politici, ti se dnes nazývají odborníci, nebo krizoví manažeři.