Schillerová chce, aby lidé pracovali déle

To co říkají v poslední době politici z hnutí ANO, vůbec nenasvědčuje tomu, co před volbami slibovali. To, že lidé mají jít později do důchodu se nejspíš vůbec neshoduje s heslem “BUDE LÍP.”

Důchodcům se přidalo, ale zdražila se elektřina, voda, plyn i potraviny, takže nakonec je pro mnoho seniorů jejich finanční bilance nulová, ale spíš záporná. O tom, že tisícovka k důchodu dorovná náklady na živobytí seniorů, které se opět skokově navýšily, by se dalo s úspěchem pochybovat. Důchodci opět skočily na špek marketingu obchodníků a hokynářů z hnutí ANO.


O možném zvyšování důchodového věku mluvila Schillerová v rozhovoru v  Babišovo mediích MF DNES.

„Zpráva ministerstva práce (o stavu důchodového systému) mluví o zvýšení důchodového věku u čtyřicátníků a mladších – o rok či o pár měsíců. I toto jednoduché opatření by mělo zásadní pozitivní vliv na udržitelnost systému, snížilo by výdaje státního rozpočtu o 1,6 procenta HDP, tedy zhruba 90 miliard korun ročně. Jsem připravena o tom na vládě otevřít debatu. Je potřeba se o tom bavit napříč politickým spektrem, aby případné změny další vláda nezrušila,“ uvedla Schillerová.

S tím nesouhlasí ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD), která slibuje, že dokud bude ČSSD u moci, tak se věk odchodu do důchodu prý zvyšovat nebude. Socialistka Maláčová má svůj návrh důchodové reformy představit v září. Ale rozkládající se ČSSD bez témat pro lidi prolezlá kmotry jako ementálský sýr, už voliče dlouhodobě nezajímá a její trvání ve sněmovně je po Hamáčkovo veletočích více než nedůvěryhodné, nestabilní až tragikomické.

Hnutí ANO si podle všeho v případě potřeby prosadí svou i bez soustavného vyhrožování socialistů a jejich nechutných přestřelek na vládní úrovni i s prezidentskými veletoči, které amatérsky socialisté nepředjednali  a způsobili tak další národní ostudu, ve které hraje prezident opět první housle na úkor amatérské, nedůvěryhodné a nečitelné ČSSD naskakující prezidentovi na jeden smeč za druhým.