Ve Varech je první bezdoplatková zóna

Karlovy Vary – Ubytovna Tygr na Moskevské ulici je první adresou, které se týká takzvané opatření obecné povahy. Karlovarští radní vyhlásili první bezdoplatkovou zónu ve městě, kde se do budoucna nikomu z občanů včetně seniorů i tělesně postižených nebudou vyplácet příspěvky na bydlení.

„Je to takový vztyčený prst, kterým chceme podnikatelům ukázat, že je zapotřebí respektovat zákony,“ uvedl pro Babišova média (iDNES) náměstek primátorky pro rozvoj a investice Petr Bursík (ODS).

Pokud bude město zóny  dál rozšiřovat, tak se to bude týkat vždy pouze konkrétní adresy, protože plošnější opatření, by postihovalo automaticky všechny lidi, kteří nejsou těmi problémovými.

Na ubytovně začne platit opatření během několika týdnů a bude se týkat především nových ubytovaných a těch, kteří o dávky z nějakého důvodu přijdou. Vyhlášení opatření obecné povahy předcházel dvouletý sběr dat, která sbírali úředníci sociálního odboru již na základě podnětů občanů, aby takový krok byl řádně podložen. Ubytoven se stížnostmi je ale více a dokonce i s daleko vetším dopadem na občany města, kteří si zvolili své zástupce. Není vyloučeno, že se bude pokračovat.


Pokud by těchto opatření bylo do budoucna více, mohla by se postupně urychlit již pomalu rozvíjející se městská ghetta ve čtvrtích Rybáře a Růžový Vrch. Zde je možné řadu let běžně v podvečer nakoupit na ulici drogy a je zde častější s tím spojená i související kriminalita, která se nevyskytuje v preferované obchodní a lázeňské části města. A žádná městská, ani jiná problémová ubytovna se v komerční části města nenachází. V luxusních lázeňských hotelech je návštěvníkům dopřán po celou dobu jejich pobytu ničím a nikým neručený klid ve dne i v noci. Podnikatelé mohou být s prací politiků spokojeni a co hrdí občané města.

Ve čtvrtích Rybáře a Růžový Vrch po setmění již  občané města z pochopitelných důvodů téměř vůbec nevychází ven. Noční křik plný vulgárních projevů nepřizpůsobivých občanů se v letních měsících protáhne často i daleko za půl noc. Občané města zde bydlí za takových podmínek, které si lázeňští hosté ani nedokáží představit. Jako by na druhém břehu už bylo jiné město.

“Za řekou Ohře se žije!”


Problémy s narkomany v Rybářích přetrvávají

 

1 thought on “Ve Varech je první bezdoplatková zóna

  1. To jsou keci máme městkou policii tak jim do lokalit kde jsou problémy postavte budky ať to hlídaj nepřetzržitě a ne buzerovat lidi za parkování tam jsou hned ale když vás někdo napadve neli okrade tak nikde nejsou .Problém je že z pokut máte snadné prachy na vaše mejdany a odměny to je hlavní problém .Dřív chodily pěška za starých časů a byl klid ale co se po revuluci zavedla mestká pro policajta co se už u normálních nechytal. Hrůza bych to zrušil takové vyžírky at jdou k mormální policii a dělaj skutečnou policejní práci .

Comments are closed.