Krajský populismus těžkého kalibru s dluhy na krku

Krátce po volbách hejtmanka Mračková neúnavně v mediích kritizovala všechno co udělali její předchůdci, jak na kraji, tak na městě Karlovy Vary.

Po třech letech vlády hejtmanky Mračkové (dlouholeté členky ODS / dnes hnutí ANO 2011) mají občané astronomicky zadluženou  nemocnici jako nikdy v minulosti. Zadlužené jsou také další společnosti kraje, například letiště Karlovy Vary, které hospodaří od nástupu Mračkové jen s červenými čísly.

Jeden z mnoha marketinkových  příběhů byly také Císařské lázně.

Zkrátka všechno bylo špatně a dnes?…

Nejen, že krajští  zastupitelé budou za měsíc volit nového hejtmana, který bude nejspíš poslední rok řídit dluhovou službu kraje, ale také budou řešit jako jednu z variant úvěr na rekonstrukci Císařských lázní, protože se naplnily cenové prognózy, které Mračnová  neúnavně a kategoricky kritizovala.

Vše směřuje k zadlužení občanů kraje, které naposledy udělal ex hejtman Josef Pavel (ODS), ten politické reprezentace splácely více než osm let.

A co bude dál…

Po hejtmance Mračkové Vildumetzové nejspíš  zbudou všem oči pro pláč s astronomickými dluhy jako dárek pro budoucí krajské politiky.

Rekonstrukce Císařských lázní má trvat 42 měsíců. Ministerstvo kultury  poslalo 250 milionů korun, kraj má dát 200 milionů a Karlovy Vary 100 milionů korun. Hejtmanka veřejně uvedla, že druhou možností v případě vyšší ceny je další úvěr.

„Pokud zastupitelstvo schválí finanční krytí akce, můžeme druhý den rozhodnout o vítězi,“ řekla Mračková. Kraj pak musí dodržet všechny nutné lhůty a k samotnému zahájení rekonstrukce. K té by mohlo dojít v ideálním případě začátkem prosince.

O zrušení výběrového řízení s vyšponovanou cenou, jak měla Mračková ve zvyku a vypsání nového, dnes vůbec “mravokárkyně” už nemluví.

S dluhy nemající obdob, pod heslem “Bude líp” tak pomalu končí příběh karlovarské hejtmanky, ale zůstávající  poslankyně a předsedkyně asociace krajů, která to “myslí s občany dobře.”


foto zdroj : facebook

Asi poslední dárek, který po Mračkové zůstane bude hejtmanský řetěz, téměř za čtvrt miliónu, který si Mračková nechala za peníze občanu udělat. Tento nápad neměl ani jeden z minulých hejtmanů. To už budou občané muset pochopit, žena se ráda parádí. A Mračkové fakt sekne.