Náměstek z ODS čelí obvinění v korupční kauze

Náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík z ODS, který má na starosti veřejné investice města v řádech desítek miliónů  je Policií ČR obviněn z trestného činu, který se dotýká hospodaření s veřejnými prostředky.

Z náměstkova posledního prohlášení vyplývá to, že je jedním z trestně stíhaných v souvislosti s kauzou týkající se agentury CzechTourism. Rozeslal jej poté, co se dostaly na veřejnost informace o tom, že policie začala kvůli korupci v národní agentuře stíhat deset lidí.

Policie prý podle slov Bursíka označila za úplatek provizi. Hranice mezi úplatkem a provizí se dá vnímat různě, ale pokud se jedná o veřejné prostředky, existují jasná pravidla jako je zákon o zadávání veřejných zakázek.

Obchodní společnost, které fakturu za administraci žádosti o dotaci uhradil, neměla prý v rozhodné době žádné vazby na agenturu CzechTourism. Administrací dotací či veřejných zakázek se v republice věnují podle něj desítky, možná stovky firem, které za svou činnost běžně pobírají odměnu. Ale není už asi jasné zdali taková odměna měla být vůbec vyplacena osobě, která by měla naplnit právě veřejnou soutěž.

V případě politiků z ODS se často nezákonné machinace pojmenovávaly různě. Známé jsou také jako odklony peněz, ale ve skutečnosti bylo každému jasné o co šlo.

Vstupem do Karlovarské politiky s obviněným náměstkem pro investice asi mnoho důvěryhodnosti u zbytku voličů  ODS nezíská, protože právě po odchodu ODS z důvodu kauz obvinění vysokých politiků ustala, ale opět se z ODS vrací.

Asi nejsmutnější z celé události musí být předseda ODS Petr Fiala, který buduje ODS novou tvář, kde trestně obvinění politici už nemají místo. Důkazem je dlouhodobá kritika na toto téma, o níž se ODS v posledních létech opírá.


Poctivá práce z úst politika z ODS

 

 

 

redakce

Next Post

Soud zmírnil tresty za machinace s penězi od prodejců na burze i bývalé náměstkyni za ODS

Pá Říj 4 , 2019
Odvolací soud v Plzni zmírnil tresty pěti obžalovaným v kauze atletického klubu AC Start. Mezi souzenými pachateli je i bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová za ODS. Mluvčí soudu Lucie Jíchová  uvedla, že se výše pokut pohybuje od osmi do čtyřiceti tisíc korun, přičemž nejvyšší sumu mají zaplatit Makkiehová a Lukmanov. Obžalovaní se před soudem […]