Lidé v Karlovarském kraji mají nejnižší mzdy

Že jsou ty nejmenší kraje zároveň i nejchudší je smutnou realitou naší země plné svobody, demokracie a žvástání politiků o vyváženosti.

I přes to, že se “politici snaží,” aby se v Karlovarském kraji dařilo občanům lépe, tak stále jsou zde nejhůře zaplacení lidé z celé České republiky. To, že politici v celé zemi rozhodli, že Karlovarský kraj patři mezi strukturálně postižené kraje a už několik let intenzivně pracují na tom, aby bylo líp se ve skutečnosti zatím nic podstatné nezměnilo. Ani program restart zatím nepřinesl nic zásadního proto, aby se nejchudší lidé v ČR měli líp. I Rozdíly například o proti Praze jsou několik tisíc měsíčně za stejnou práci. A to na Sokolovsku během několika měsíců přijdou o práci v dolech další stovky lidí.

Ze zprávy Českého statistického úřadu za třetí čtvrtletí letošního roku vyplývá, že průměrná hrubá měsíční mzda v tomto období činila v Karlovarském kraji 29 941 korun, což je o 7 procent více než v roce 2018. Tento nárůst převyšuje celorepublikový průměr o 0,1 procentního bodu. Ale průměrná mzda v kraji je však podle nižší o více než 3700 korun, než celorepubliková.Asi nejhůře na tom budou rodiny s dětmi a důchodci, kteří i přes to, že dostali od státu přidáno se v bilanci propadají do mínusu. Důvodem je zvýšení cen potravin, vody, plynu a elektřiny, které převyšují to, co dostali od státu.

Populistickému přidávání peněz  na jedné straně naletělo mnoho těch, kteří netušili, že následné zdražování  jim vyžene z peněženek více než vlastně dostali.

Rozdíly jsou šílené

Rodina kde pracují dva, jen za to, že pracují v Karlovarském kraji přijdou průměrně za rok až o alarmujících 88 800 korun. Pro mnohé to znamená krásnou dovolenou, nebo levné vybavení bytu.

Vylidňování Karlovarského kraje dál pokračuje.


Jak se žije v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji se lidem příliš spokojeně nežije

redakce

Next Post

Politici znovu oprášili plán na nový most

Út Pro 10 , 2019
Kdo by si myslel, že přes řeku Ohře už je mostů dost, asi nejezdí přes ulici Sokolovská, která je  od rána do večera soustavně přetížená s dopravními kolapsy. Díky tomu, že za roky vlád ODS a ČSSD se v Karlových Varech systémově neplánovalo a doprava stále přibývala, je dnešní stav doslova alarmující. Nový vlastník bývalého […]