Plánovaný schodek rozpočtu Karlovarského kraje pro příští rok je 333 miliónů

Krajští politici počítají na straně výdajů s částkou 7,27 miliardy korun, na straně příjmů pak s 6,93 miliardami korun. To odsouhlasilo krajské zastupitelstvo. Pro návrh schodkového rozpočtu zvedlo ruku 37 politiků ze 45, dva se zdrželi a nikdo nebyl proti. Nikdo z přítomných zastupitelů návrh ani nekomentoval. 

To co se však děje nyní je rozporu s tím, co před volbami deklarovalo hnutí ANO slovy odstupující hejtmanky Mračkové Vildumetzové, která hospodaření kraje na předvolebních kampaních hnutí ANO více než hlasitě kritizovala a první rok v křesle hejmanky si skutečně vedla dobře a mnoho peněz ze socialistického financování uspořila. Ale po třech letech je všechno jinak.

Na investice kraj vyčlenil částku 900 milionů korun, to je o 100 milionů korun více než vloni.

Největšími investičními akcemi má být rekonstrukce nemocnice v Chebu a  Sokolově, revitalizace Císařských lázní, dále výstavba lávky přes Ohři ve Svatošských skalách a dokončení cyklostezky podél Ohře v úseku Všeborovice Šemnice.

Schodek bude údajně dorovnán, protože se kraji vrátí prostředky použité na projekty dotované Evropskou unií i státním rozpočtem.

 

Nikdo ze zastupitelů si před hlasováním ani nepoložil otázku, co se bude dít v případě, že z Evropské unie peníze nedoputují, třeba díky vývoji politických událostí posledních týdnů.

To by mohl být poslední husarský kousek k tomu, aby bylo líp tak rychle, že by se tomu celý kraj divil. 

Finance na kraji řídí dál odstupující hejtmanka a bývalá členka ODS Jana Mračková Vildumetzová. (ANO) 

 


A CO NEMOCNICE V RÁMCI KARLOVARSKÉHO KRAJE ?

UŽ NA KONCI ROKU 2018 SE POTVRDILO, ŽE KOALICE NEHRAJE S OBČANY ÚPLNĚ NA ROVINU, UVEDL KRAJSKÝ ZASTUPITEL A SENÁTOR JAN HORNÍK. 

 


KDY BUDE LÍP?

KOLIK ČASU JEŠTĚ HNUTÍ ANO 2011 POTŘEBUJE, ABY PREMIÉR BABIŠ NEMUSEL BÝT V POLITICE, DO KTERÉ NIKDY NECHTĚL?

KVListy archiv