Krajská policie varovala před hanlivou kritikou vlády. Ústředí se omluvilo

Policie ČR se omluvila za své karlovarské kolegy, kteří projevili příliš zápalu vůči kritickým občanům. Na jejich oficiální stránce se totiž objevila tisková zpráva, která varovala před trestním postihem za hanlivé výroky na sociálních sítích vůči postupu vlády proti epidemii koronaviru.

zdroj: idnes.cz

O zmrazení byznysu měla rozhodovat vláda, ne ministerstvo, řekl soud.

Poslední rozhodnutí soudu, které zrušilo protiprávní jednání některých politiků z vlády České republiky padlo 22.4.2020 a týkalo se právě  opatření, která brutálně, a navíc protiprávně zasahují do práv a svobod občanů.

O některých z nich, jako zákaz pohybu, by se dalo možná i úspěšně pochybovat. Už jen proto, že jiné evropské a zkušenější politiky, ani nenapadlo taková opatření zavádět. Svoboda pohybu (cestovat do zahraničí) plošně pro všechny, bez ohledu na to, zdali jsou nemocní je opět českou švejkovinou, navíc v zemi, kde byly hranice zavřeny čtyřicet let. Organizovaná státní složka moci  je zde především pro občany, a nikoli pro politiky, a už vůbec ne pro takové, kteří nedodržují zákony.

Neobhajitelnou hanbou všech vládních politiků je to, že až soud musel rozhodnout o tom, že nedodržují zákony ve smyslu přiměřenosti a adekvátnosti rozhodnutých opatření. V právním státu by se taková amatérská a populistická rozhodnutí mocipánů ani neučinila, natož aby je musel rušit soud jako poslední instance.

Mnoho lidí sedí doma a poslušně trpí všechna nařízení, i když některá byla protiprávní. Pokud někomu ujedou nervy a je evidentní, že vše vyvolala politická rozhodnutí, má právo je hlasitě kritizovat tak, jak je to jen možné, protože voliči politikům dávají mandát jen dočasně.

Věčné přetahování se hašteřivých politiků je hnus, který lidé nepotřebují denně sledovat v médiích.

Doufejme, že snad takový nápad nepřinesl k policejním mluvčím nějaký politik nebo politička z hnutí, které dělá jeden přešlap za druhým i přes to, že všem za zadnicemi sedí armáda právníků, (redakce má s výkladem zákonů některých politiků a političek už své zkušenosti a bude občany Karlovarského kraje informovat).

Později státní složka odůvodnila, že varování vydala v souvislosti s tím, že šetří osobu, která vyhrožuje na sociálních sítích politikovi podříznutím hrdla.

Arogance moci je to poslední, co Češi chtějí slyšet, protože mnozí pamětníci si ještě vybaví zelené uniformy s bílými obušky. Tam se doufejme dnešní složka moci už vracet nechce. Mnozí zaměstnanci státu si už “Veřejnou bezpečnost” ani nepamatují.

autor: Michal Riško