Z ČSSD utekla polovina členů

ČSSD měla k roku 2009 necelých 25 tisíc registrovaných členů, to byl co do počtu osob se stranickou knížkou vrchol v polistopadové historii strany. Údaje k roku 2017 hovoří o 19 tisících a z července 2019 už o 13 tisících členů.

Jednou z posledních kapek z pomyslného hrnku, který přetekl byl Lánský puč…

ČSSD, vedená Bohuslavem Sobotkou, se v říjnu 2013 stala vítěznou stranou v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. Pro ČSSD tehdy hlasovalo 20,45 % voličů a strana ve sněmovně získala 50 poslaneckých mandátů. Den po předčasných volbách předsednictvo ČSSD vyřadilo Bohuslava Sobotku z vyjednávacího týmu o budoucí vládě a vyzvalo ho k rezignaci na post předsedy strany. O usnesení se hlasovalo veřejně a jmenovitě. Pro se vyslovilo 20 ze 33 členů předsednictva. Sobotka však odejít odmítl a jednání svých oponentů označil za pokus o puč. Za karlovarský region odpálila Sobotku bývalá poslankyně Markéta Wernerová s pochybnými  našeptávači ve svém okolí.

Od té doby to jde v ČSSD od desíti k pěti a v Karlových Varech až na nulu

I přes to, že v minulosti ČSSD vyhrávala volby a bylo na místě dát lidem jasný signál o tom, že vybrali správně, místo toho se stále častěji opakovaly situace, které nasvědčovaly, že ČSSD řídí kmotrovské struktury plné podrazů, lží a destrukcí lidí tvořících autentičnost a vlastní potenciál.  Politici, kteří nebyli zatíženi kauzami nebo je kmotři nemohli ovládat, či vydírat museli ČSSD pod tlakem většiny opustit, kterou kmotři s přehledem ovládali. Postupně se vytratili kvalitní osobnosti a zůstávali jen ti, co nevěděli o skutečných praktikách uvnitř strany, nebo lehce ovladatelní a často zvrácení aparátčíci, kterým už lidi nevěřili ani nos mezi očima.

Podle tisíců bývalých členů, kteří ČSSD opustili je ve straně stále mnoho lidí propojených na korupční prostředí, klientelismus a kmotrovské praktiky. V každém větším městě místo politického vedení ČSSD, dění uvnitř strany řídí z pozadí kmotři, kteří svou identitu z pochopitelných důvodů tají. Není výjimkou, že lidé z pozadí ČSSD mají často i pestrou kriminální minulost. I takový je současný obraz ČSSD.


Budou kandidátky opět v režii místních kmotrů?

Karlovarský kraj má také aktivní zákulisní hráče, kteří jsou na první pohled jen řadovými členy ČSSD, ale…

Karlovarský podnikatel, který je šedou eminencí sociální demokracie. Nemá zájem o veřejné funkce a ani nezastává žádné oficiální funkce uvnitř ČSSD. Má ale vliv na rozhodování předsedů místních organizací a tím pádem na celou členskou základnu na Karlovarsku. (zdroj:iDnes.cz)

Podle posledních ověřených informací, které má redakce k dispozici jsou místní bossové stále aktivními členy a nové vedení ČSSD připomíná staré známé loutkové divadélko s principálem, který se stále schovává v zákulisí.

Současná okresní předsedkyně  ČSSD Radomíra Poláčková pracuje jako asistentka ředitele karlovarské firmy, která v Karlových Varech podezřele lacino a protiprávně získala reklamu v KV Aréně, která se musela přejmenovat na “Realistic arénu” do doby, než celou věc zrušil soud. I zde jsou zmapovány aktivity zákulisních členů ČSSD, kteří si pečlivě střeží svou identitu. K vůli této kauze odešlo mnoho členů ČSSD z Karlovarska, většina těch, kteří neschvalovali chování místních kmotrů. Byl také odvolán jednatel KV arény, který celou kauzu, jak se později ukázalo, řešil za zády radních.

O Karlovarských kmotrech budeme dál informovat. ČSSD stále opouští vzdělaní lidé, právníci, lékaři a učitelé. Takové lidi v karlovarské ČSSD už téměř nenajdete.

Zatím, co v minulosti byly oranžové  kandidátky výkladní skříní osobností, tak dnes jsou obrazem podrazů, prospěchářství a klientelismu. 


napsali :

Kdo tahá za nitky? Oranžoví “kmotři” ve šlépějích ODS