Vakcíny zadluží celý svět

Kdo by si myslel, že není možné vlastnit například celé země, jako své vlastní kolonie, nejspíš by neměl pokračovat ve čtení tohoto článku.

Odjakživa si lidská rasa přivlastňovala vše, co se jí líbilo nebo hodilo pro svůj prospěch. Zabíjení a násilí je dodnes způsob, který používají lidé k obstarání si toho, po čem touží. Dnes jsou oblíbená pravidla, která vyhovují omezené skupině lidí a pro ostatní jsou nedostupná. Novodobé vydělávání peněz lstivým způsobem přivedlo některé boháče do zoufalé situace, kdy vydělali tolik peněz, ale už nevěděli, co za ně nakoupit, protože vše co chtěli na této planetě už dávno mají. Ekonomická moc v mnohých zemích ovládá tu politickou. Korupce je všudepřítomná, má mnoho názvů a nelze se dočkat jediného dne, kdy by o ní nebyla řeč.

Vymyslet jak vydělat další peníze je jednodušší než by se zdálo. Stačí půjčovat těm, kteří budou pravidelně splácet. Mnoho lidí je často zadluženo na celý svůj život a jejich perspektiva splácení půjčky od hodného strýčka z jeho banky není vždy zcela zaručena.

I proto se dnes velké převážně nestátní farmaceutické společnosti snaží, co nejdříve dostat na trh vakcínu proti dalšímu novému koronaviru, o kterém se dnes spekuluje, kde se vlastně vzal. Zdali ho někdo uměle vyrobil, nebo došlo k přenosu ze zvířat na člověka se nikde v “renomovaných mediích” moc nepíše. Sem tam vyběhne zmatená zpráva. Jednou hot a podruhé čehý. Výsledek je nula. Konec konců mnoho medií vlastní opět hodní boháči, kteří by se pro druhé jen rozdali, ale i ti potřebují vydělávat víc než včera a na pravdu si moc rádi nehrají. Zaměstnanci v koloniích mají hlad a musí pracovat.

Vakcína pro celý svět, stačí jen zaplatit…

Oxfordští vědci se na začátku výzkumu své vakcíny nechali slyšet, že šanci na úspěch své produktu vidí okolo 80 %. Svůj odhad a úspěch v testování mají zatím jen na opicích, přesto tým vývojářů už podepsal dohodu se společností AstraZeneca na výrobu 400 milionů dávek, které budou už pro lidi. Nejdříve z toho 30 milionů by údajně mohli rozprodat mezi britské občany už v září. Výsledky testů na lidech mohou být k dispozici už v polovině června. A pak může následovat celý svět.

Pak už stačí jen udělat produktu dobrý marketing a vyhlásit, že vakcína zachrání lidem život a státy, které nebudou mít vlastní vakcínu budou zběsile nakupovat v miliardách, a třeba i na dluh, aby ochránily své milované občany. K tomu jim napomohou krizové zákony, aby taneček okolo byznysu netrval moc dlouho. Jde přeci o zdraví lidí.

Miliardy se obětavým firmám soukromých vlastníků  jen pohrnou, nebo se zboží vydá na oblíbený dluh s malým úrokem.

Znáte svět, kde Santa Klaus rozdává něco zadarmo?

A co snaživí a všeho schopní politici?

Ti budou z cizího rozdávat slevy na vakcíny, raketově porostou státní dluhy a spasitelé budou opěvováni ve vlastních médiích.

Kdo je viníkem se nejspíš nikdo už nedozví, protože celý svět bude opět slavit do doby další nevysvětlené záhady, která už možná čeká jen na čas svého tajemného objevení, které nikdy nespatří světlo světa.

autor: Michal Riško

“Bez nemocí, léky nikdo neprodá”