Kdo by to řekl, politici ANO a ODS ve společné domácnosti

O tom, že v Karlovarském kraji vyhrálo volby hnutí ANO jistě nebude nikdo ani na chvilku pochybovat. Ale o tom, kdo skutečně ovládá politickou moc v kraji se dá s úspěchem pochybovat.

I přes to, že volby vyhrávají strany, tak veřejné peníze spravují stále konkrétní politici.

Kdo ovládá radu kraje?

Asi každý znalec malé násobilky snadno pochopí, že Karlovarský kraj ve skutečnosti ovládají členové ODS, jen s tím dovětkem, že někteří svlékli hroší kůži ODS a vlezli do kůže jiné strany. Ale dnes jsou staří dobří přátelé opět pěkně pohromadě, a že toho z dob privatizace a rozebírání veřejného majetku hodně zažili je zárukou toho, že jejich pouto z dob privatizace je pevnější, než si kdo dokáže vůbec představit.

Někteří politici držící místo v radě jsou ze staré a nechvalně známé struktury z ODS, kterou ostře kritizuje na veřejnosti premiér Andrej Babiš, ale na karlovarsku je to jedna velká rodinka.

Možná po té, co se vypnou kamery a mikrofony je všechno jinak. Ale takto Babiš mluví o politicích z ODS na veřejnosti a často i mnohem ostřeji, včetně obviňování z toho, že zde celá léta jen kradli a podváděli. V Karlovarském kraji je nejspíš láska i politika úplně slepá.

V Karlovarském kraji se Babišovi podařila koalice s ODS a dokonce má hned předsedkyni kraje, také bývalou dlouholetou političku z ODS, která ač členka ANO se obrazně do mateřské ODS v domácnosti opět vrátila.

Pirát Janů a levicový převlékač kabátů Bradáč a nepolitik Váňa za ANO jsou jen do počtu a mohou pouze tiše podporovat “staronovou modrou partičku” s privatizačním kádrovým profilem a všemu, co k tomu patří.

Když přidáme svatbu krajské předsedkyně hnutí ANO Vildumetzové Marčkové s vlivným členem z ODS Mračkem, který se náhle objevuje v Karlovarské teplárenské, a.s. a  je angažován bez bližších souvislostí ve veřejných zakázkách, bude dobré se dozvědět něco víc o prospěšné práci politika, kterou zodpovědně a jistě čestně vykonává pro občany, nejen Karlovarského kraje. Jako vlivný člen ODS Mraček veřejně sponzoroval stranu v minulosti celkem  cca 250 tisíci korunami. A zdali se investice do ODS zúročila si musí každý odpovědět sám. Už jen proto, že čtvrt miliónu není úplně malá investice, ale Mraček kůži na politický trh nenese. O to víc veřejnost zajímá, co vlastně v politice dělá. 

Přehledný veřejný výpis vazeb vypovídá o politikovi Mračkovi, že má k veřejným penězům a dotacím velmi kladný vztah, stejně jako ke Krajské předsedkyni hnutí ANO a své nynější manželce Janě Mračkové Vildumetzové, bývalé a dlouholeté spolustranické partnerce, původně také z ODS.

Jana Mračková Vildumetzová je kromě bývalé hejtmanky a krajské političky také poslankyní parlamentu PSČR.

O tom, že politička Mračková (ANO)  byla dlouholetá politička ODS se nikde moc Vildumetzová nechlubí.

Jan Mraček je člen výkonné rady a předseda oblastního sdružení  ODS v Chebu, však kůži na politický trh nikdy nenesl a drží se spíš ve stínu politického zákulisí.

Na webu ODS se píše, že Mraček se narodil v roce 1980. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2003 podniká v oblasti životního prostředí a energetiky. Je dlouholetý místopředseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje a člen představenstva Hospodářské komory ČR. V roce 2006 se stal členem ODS. Od roku 2011 je předsedou Oblastního sdružení ODS Cheb. A od roku 2010 je členem Výkonné rady ODS. Je členem Programového týmu ODS pro životní prostředí a zemědělství.

Mraček i přes vysokou politickou angažovanost svá pracovní angažmá, která vykonává jako politik samozřejmě pro blaho občanů veřejně moc neprezentuje. Nechlubí se jako většina politiků, co nového pro občany udělal a čím přínosným prospěl svobodné demokratické společnosti. Navenek to vypadá, jako by v politice snad ani nebyl, proto bude dobré se podívat postupně do zákulisí skutečné politiky. 

Aby mohl být za svou práci pro občany politik dobře  ohodnocen je dobré poodkrýt roušku pravdy, kterou zveřejnil “Hlídač státu.”

zdroj:https://www.hlidacstatu.cz/OsobaVazby/jan-mracek-11?aktualnost=Libovolny