Podle Vojtěcha jsou nárůsty nakažených pozitivní

Šokující prohlášení Vojtěcha zazněla ve čtvrtek na jednání poslanecké sněmovny.

„To, že jsou na Karvinsku nárůsty nakažených, je vlastně pozitivní,” mimo jiné uvedl ministr s tím, že je to dobře, protože to znamená, že se případy odhalily. Na Karvinsku jde o téměř 1400 aktivních případů.

„Musíme se se situací naučit žít a ne z toho dělat něco víc, než to je,” dodal Vojtěch (ANO).

Prohlášení ministra zdravotnictví, arogance hnutí ANO jsou ruku v ruce příkladem sebestřednosti politiků hnutí ANO, kteří politicky ovládají celé Česko. 

Podle poslanců vláda nechtěla uzavřít doly OKD, protože se jedná o stoprocentně státem vlastněný podnik a vznikla by tak velká finanční ztráta. Na to ale ministři nereagovali.

Stovky miliónů, které politici utratili z kapes občanů dnes asi pro Vojtěcha nic neznamenají, když stovky nakažených v Karviné vnímá jako pozitivní.Přešlapů ministra zdravotnictví bez zkušeností je stále dost a další přibývají. Kromě toho, že mnoho horníků bylo bez příznaků a dál pracovalo a šířilo nákazu do rozměrů, které byly následkem uzavření dolů, celá záležitost způsobí další hospodářské škody.

Zdali příčiny nebyly včas odhaleny a díky “chytré karanténě” došlo k masivnímu nakažení nikdo z vládnoucích politiků nechce přiznat.

Už 19.5.2020 v otevřeném dopisu žádali místní zastupitelé vládu o plošné testování horníků. Obecná odpověď přišla  po měsíci. Kritika rychlotestů a jejich průkaznosti zaznívala opakovaně sněmovnou. 

Nakažených horníků je aktuálně 704, plus další osoby. Vše bylo zjištěno po masivním testování za jedenáct dní a současně probíhá karanténa, ve které je okolo 1500 osob.   


Sladká vzpomínka na návštěvu prezidenta

zdroj:ČT