Koalice s ANO v Karlovarském kraji ještě není

Existuje nová alternativa

Zatím, co hnutí ANO se snaží mít už koalici pod dohodou a mediálně tlačí, tak situace se stále nezměnila. Hlavní partner v minulém volebním období už s hnutím ANO nechce spolupracovat. Piráti zřejmě pochopili, že někteří členové z hnutí ANO a HNHRM jsou bývalí členové ODS, kteří se současnými členy ODS tvoří koalici v koalici. V Karlovarském kraji vlatně skutečně vládne stará parta z ODS s tím rozdílem, že politici sedí v různých stranách.


POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ POKRAČUJE
Včera proběhla médii (vizte odkaz) informace zprostředkovaná exhejtmankou Mračkovou, že je již prakticky dohodnuta koalice ANO, HNHRM (Místní), ODS a SNK 1.
I když se nyní ukazuje, že šlo spíše o přání Hnutí ANO než realitu, vzbudila tato informace silnou odezvu na sociálních sítích, kde mnozí voliči HNHRM a SNK1 vyjádřili nad takovým složením koalice své rozhořčení, které občas přecházelo až v osobní napadání zvolených kandidátů těchto subjektů. Respektujeme svobodu vyjadřování, ale od těchto projevů se jednoznačně distancujeme. Jako politicky aktivní lidé dobře víme, že rozhodování o složení koalice je nesmírně komplikované a zahrnuje řadu aspektů. Zvýšená nervozita rozhodně nepřispívá k pokroku v jednání a nalezení optimálního řešení. Dopřejme proto představitelům obou zmíněných subjektů čas na jednání v rámci svých politických hnutí a vzájemným konzultacím. Nově zvolenými zastupiteli obou hnutí jsou lidé, kteří se osvědčili v komunální politice a jsou si dobře vědomi pozitiv i negativ různých koaličních řešení.
Reálný stav vyjednávání je dle našich informací takový, že ANO spolu s ODS, která údajně koalici s ANO silně preferuje, HNHRM a SNK1 sice jednaly o možné spolupráci, ale určitě nedošlo ke stvrzení nějaké dohody o budoucí koalici. Na její vytvoření je stále dost času a STAN včetně zástupců VPM se bude snažit nabídnout ostatním zvoleným subjektům takový model koalice, jenž umožní vytvořit krajskou vládu bez účasti hnutí ANO. Věříme, že i subjekty, které s ANO včera jednaly, si vyslechnou naše představy o složení a fungování „naší“ koalice, k níž už se k naší radosti přihlásili Piráti a VOK, a následně se svobodně rozhodnou, kterému modelu dají přednost.
Dnes i v příštích dnech budou probíhat další jednání, o jakýchkoliv významnějších posunech vás budeme informovat.
zdroj: starostové a nezávislý

Válcovací mašina bývalých a současných členů ODS, kteří se zakuklili v jiných stranách zřejmě nedává prostor pro skutečnou spolupráci, ale spíš jen možnost se připojit k diktátu několika stran, které řídí bývalý členové ODS a skutečně ovládají radu kraje. Pak jsou koaliční partneři jen do počtu.

Mnozí voliči dodnes neví, že předsedkyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová je bývalou a dlouholetou členkou ODS, stejně jako člen HNHRM Dalibor Blažek, který v ODS strávil také mnoho let a z ODS byl vyloučen za spolupráci s komunisty. Tací udělají pro získání moci cokoliv.

To že, Andrej Babiš silně kritizuje ODS a přitom na významných místech hnutí ANO řídí bývalí členové ODS je už jen výsměch všem voličům, kteří si myslí že volí protikorupční hnutí ANO 2011.  V roce 2020 pod kuratelou hnutí ANO se Karlovarský kraj opět propadá v mnoha ukazatelích a stojí na úplně  posledních místech ve statistikách.

To je realita…


ODS ve skutečnosti zasahuje do krajské politiky více, než si mnoho lidí vůbec dokáže představit.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..