25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dopisovatel redakce Michal Riško

REKLAMA

Bc.Michal Riško, DiS.

Jsem původně sklářem, který se vyučil v Novém Boru. Krátce po vojně jsem nastoupil k Městské policii v Karlových Varech, kde jsem pracoval celých 16. let. Při práci jsem vystudoval střední školu, pak vyšší odbornou a následně vysokou školu finanční a správní, kde jsem obhájil svou bakalářkou práci. Během mých pracovních povinností jsem se věnoval i politice a měl možnost čtyři roky pracovat jako náměstek primátora v Karlových Varech. Po vstupu do aktivní politiky jsem ve své naivitě o sobě právě v novinách zjistil i to, co nevěděli moji nejbližší, ani já sám. I mezi novináři na Karlovarsku jsou skvělí profesionálové, ale bohužel také hyeny, které se neštítí vůbec ničeho, proto si o mě můžete mimo jiné přečíst i několik zajímavých a útočných nesmyslů, které po ověření už tak zajímavé nejsou. Mohu prozradit, že jsem nebyl za své veřejné působení nikým popotahován jako mnozí aktivní politici a nebylo na mě podáno jediné trestní oznámení.

Kromě toho jsem pracoval jako výkonný manažer v několika veřejných i soukromých společnostech. Zkušeností z veřejného života mám skutečně mnoho, ale zdaleka všechny nejsou vždy jen ty nejlepší. Jako karlovarský rodák se nebojím nahlas mluvit a nebráním se konstruktivní diskusi. Často se scházím s mnoha přáteli, abychom si vzájemně vyměnili si své zážitky, názory i zkušenosti a něco se naučili. Rád předávám to dobré těm, které mám rád, ale i všem ostatním. 

Myslím si, že důležité je věřit lidem a dávat všem nové impulsy pro osobní rozvoj a práci, ze které budou mít radost a získají nové zkušenosti. Mimo to, že mám rád Karlovarsko, tak často navštěvuji Křivoklátsko a Kokořínsko, ke kterým mám osobní vztah.

Kromě práce občas napíši i něco do veřejného prostoru. Věřím, že i když se to asi všem líbit nebude, tak je osloví alespoň otevřenost, a snad i pokus o objektivní pohled na život kolem nás, jaký ve skutečnosti je.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.