Milan Knížák: Hnutí ANO je odporné uskupení, které otrocky slouží Babišovi

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák je dlouhodobě ostrým kritikem Andreje Babiše. Na jeho nebezpečnost poukazuje i nyní, kdy bývalého vicepremiéra hodlá vyšetřovat policie. Podle výtvarníka je Babiš zmámený penězi a myslel si, že mu všechno projde. Knížák také doufá, že hnutí ANO skončí v propadlišti dějin, protože se jedná o odporné uskupení, které až otrocky slouží zájmům svého předsedy.

Kauza Čapí hnízdo je podle kritiků, zejména z hnutí ANO, naplánovanou politickou akcí, která má sloužit k odstranění Andreje Babiše. „Přirovnávání současné situace k padesátým letům je od Babiše nehoráznost, poněvadž on je typickým produktem komunistické totality,“ myslí si Knížák. „Připomínám, že byl nejen členem KSČ, ale i spolupracovníkem StB, údajně i KGB, a způsob, kterým se dostal k majetku, je dodnes nejasný,“ dodává v rozhovoru pro Parlamentní listy.

O viníkovi dotačního podvodu má Knížák jasno. „Mně z toho všeho vyplývá, že s největší pravděpodobností je vinen Andrej Babiš, a ne spolčení všech. Babiše zmámil majetek. Myslel si, že je nedotknutelný a že může s námi manipulovat, jak se mu zachce, a dlouho se mu to dařilo,“ připomíná bývalý šéf Národní galerie.

Není vyloučena ani možnost, že se Babiš stane premiérem, i když bude trestně stíhán. Alespoň to naznačil současný prezident. „Zeman, kterému jsem neupíral určitou schopnost přemýšlet a formulovat, se dnes potácí v názorových kotrmelcích. Zdá se, že je to věkem, ale možná že tam hraje roli ještě něco jiného,“ přemýšlí Knížák. „Vztahy prezidenta Zemana a Andreje Babiše jsou velmi podivné. Před několika lety Zeman Babišovy praktiky veřejně odsoudil. Dnes ho až freneticky chrání,“ připomíná kritická slova hlavy státu na adresu miliardáře.

„Babiš používá mafiánské a estébácké metody, údajně má složku téměř na každého. Zdá se, že něčím drží Zemana v šachu. Je to samozřejmě spekulace, ale jinak je mi Zemanovo chování nesrozumitelné. Věřím, že v žádném případě se nestane Babiš premiérem. Byl by to konec demokracie a důvod k odchodu ze země,“ je přesvědčen Knížák.

Ten doufá, že se kauza Čapí hnízdo promítne i do výsledku podzimních parlamentních voleb. „Nesouhlasím s tím, že je to snaha poškodit hnutí ANO, ale doufám, že tím bude poškozeno, poněvadž toto odporné uskupení, které až otrocky slouží Babišovým zájmům, nepatří na politickou scénu, i kdyby získalo sebevíc hlasů,“ říká pro PL kriticky kontroverzní výtvarník.

„Hnutí ANO potřebuje co nejrychleji zmizet v propadlišti dějin. Boj proti korupci byl vždy prázdným heslem, poněvadž jejich velitel Babiš byl od začátku ve střetu zájmů a je příkladem korupčního jednání,“ stojí si za svým Milan Knížák.

Vilém Besser – redaktor a komentátor deníku

zdroj FORUM 24

.

Milan Knížák byl během totalitního režimu v Československu zhruba 300 krát zadržen policií, vězněn, kupř. za napadení policisty ve Vídni, za poškozování zájmů ČSSR v zahraničí, za nezabránění v emigraci atd. Od roku 1966 byl evidován jako nepřítel státu.

V roce 1972 napsal telegram generálnímu tajemníkovi KSČ Husákovi, v němž ho vyzýval, aby se mu omluvil za tvrzení, že si vydělává malováním pornografie.Dále na sebe upozornil při soudním sporu se skupinou The Plastic People of the Universe za protistátní činnost, když prokuratura předložila text písně Plastic People, převzatý od skupiny Aktual, jako jeden z důkazů žaloby. Tehdejší žalobce napadl formulaci v textu písně „Atentát na kulturu,“ která připomínala útok na „Spisy“:

zdroj : Wikipedie
Nesplněný nesmyslný slib, který byl jedním z hlavních témat předvolební kampaně hnití ANO na Karlovarsku, Do dnešního dne nikdo nedostal ani korunu, natož polovinu dálniční znánky (750,-Kč/ na každého majitele vozidla. V Karlovarském kraji je hnutí ANO složeno z mnoha přeběhlíků dokonce i s bolševickou minulostí z dob vlád KSČ, kdy zde působila STB i KGB.  Zaprodaní politici s hrůznou minulostí stále ohrožují demokracii a svobodu u nás. Po volbách se chovají jako by vše bylo jejich bolševickou gubernií, hned po té co sprostě oblbli koblihami lidi.

By redakce

Related Post