Čankovské vánoce

REKLAMA

Čankovské Vánoce se letos pyšní desátým ročníkem. Akci každoročně organizují místní obyvatelé Čankova a pod vedením Jana Krále, Ivety Králové a Petra Skorky, který akci moderoval, tak dopadl na jedničku i letošní odložený ročník.

Pod podporou Karlovarského kraje a Magistrátu města Karlovy Vary tak letos bylo možné navštívit dětský den a večerní hudební vystoupení. Na dětském dni bylo možné potěšit návštěvníky od těch nejmenších až po ty starší. Na místě byly připraveny atrakce jako například házení míčku na klauna, minigolf, slalom mezi balonky nebo kroket, který spočíval v trefení míčku do branky dřevěným kladívkem. Na místě se pak objevilo i několik speciálních návštěv jako třeba maskot Olaf, se kterým se mohl vyfotit každý návštěvník. Obrovský úspěch pak sklidili Hasiči města Karlovy Vary – JPO KV Tašovice, kteří kromě přiravení pěny pro děti dále poskytli prohlídku jejich vozidel. Po dětské diskotéce bylo pro návštěvníky připraveno Loutkové divadlo Karlovy Vary se svojí hrou Duhový princ. Ani letos nechybělo malování na obličej, a tak po hřišti běhaly děti s namalovanými obrázky dle svého výběru. Kdo neholdoval zrovna odpočinku ve stínu, měl možnost si zaskákat na připravené trampolíně, nebo se vyřádit v nafukovacím hradě. Na konci dětského programu pak přijel vánoční kočár se Santoježíškem a každý málý účastník dostal zabalený dárek.

Večer se program proměnil v soutěže pro dospělé, ale hlavně byla připravena vystoupení kapel. Letos se se svým folkovým vystoupení představila skupina Dohromady štyři nohy z Karlových Varů. Po nich následovali se svým irským punkem Pirates of Pubs z Českých Budějovic a nakonec hudbu přitvrdili Second Breath z Plzně.


autor fotografií: Dagrmar Zinková