22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Vřídelní mísa osazena aneb jak se pochlubit před volbami cizím peřím

Karlovarské listy

REKLAMA

Dnes okolo desáté hodiny proběhlo osazení nového místa vývěru vřídelního pramene mísou, která bude venkovní dominantou celé vřídelní kolonády.

Celou věc řídí Odbor investic Magistrátu města Karlovy Vary včele s prvním náměstkem primátora Čestmírem Bruštíkem(NEZ), ten si osobně tuto akci sleduje a téměř denně od samého počátku dohlíží společně s techniky na časový plán a dodržování technologických postupů. Osazení mísy je podle Bruštíka jednou z nejdůležitějších událostí. Následovat bude technologie, která přivede vřídelní vodu pod mísu samotného vývěru. Zkušební provoz začne 15. dubna a naplno by se mělo Vřídlo spustit 5. května.

Téměř čtrnáct tun těžkou a šest metrů širokou vřídelní mísu přivezli před kolonádu v neděli dopoledne zaměstnanci společnosti Lias Vintířov i tam již Čestmír Bruštík asistoval. ,,Jedná se o aktuální prioritu města,“ uvedl Bruštík. Informace na místě usazení mísy poskytnul i vedoucí výroby Liasu Vintířov Martin Záviš. Jedná se o ojedinělý a unikátní druh prefabrikátu. Výroba formy byla také složitá, trvala deset dní, odlitek byl záležitostí pak už jediné hodiny.

Ale dnes se u kolonády objevil nečekaně i  náměstek Klsák (KOA), který byl v obležení novinářů i když nemá se stavbou nic společného. Ochotně pózoval a poskytoval novinářům jeden rozhovor za druhým.  Ale kde byl Klsák, když se kritizovala stavba na zastupitelstvu?, kde byl když se na Bruštíka snášela kritika novinářů? To nikdo asi neví.

Nechlubí se dnes Klsák trochu cizím peřím. Klsák má na starost nejméně úkolů na Magistrátu, v jeho gesci je jediný odbor, ten metodicky řídí školství, sport a kulturu, holt odborník na všechno.

Klsák podle všeho již asi zahájil svou předvolební kampaň, plnou úsměvů a radosti, kdy se za každou cenu chlubí i cizím peřím. Bruštík, který zajišťoval i noční převoz, to jen odmakal.

Klsák u mísy Vřídla

Karlovarské listy

Karlovarské listy
Karlovarské listy
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.