26. dubna 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hejtman Kulhánek zkusil vytřískat politické body v boji s vládou

REKLAMA

Karlovarský hejtman Petr Kulhánek neuspěl v Bruselu se stížností proti tomu, v jakém poměru rozdělila česká vláda dotace mezi tři regiony, v nichž se utlumuje těžba uhlí.

Na pomoc třem uhelným krajům má jít z nového Fondu pro spravedlivou transformaci v příštích letech 41 miliard korun. Vládní úřady navrhly rozdělení tak, že Moravskoslezský kraj by měl mít na transformační projekty k dispozici 18,9 miliardy korun, Ústecký 15,8 a nejmenší Karlovarský 6,3 miliardy korun.

To se Kulhánkovi nejspíš hodilo, aby vyvolal iluzi o tom, že se chce pro občany kraje doslova rozkrájet na kousky, protože jako bývalý novinář dobře ví, jak upoutat pozornost medií.

Asi každý politik by chtěl, aby veřejné peníze putovaly právě tam, kde uchvátil politickou moc, aby se mohl čepýřit před volbami, co všechno pro občany dokázal udělat.  Ale hejtman Kulhánek nejen, že nevyjednal ani korunu, ale otevřeně si stěžoval v Bruselu na českou vládu.

Rozvracení, bourání  a okopávání kotníků  hlavně před blížícími se volbami je vždy lehčí, než budování smysluplné vize pro lepší budoucnost lidí v regionu.

Ve své „skromnosti“ asi Kulhánek svou nabubřelostí „oslepnul “ a proto asi nezjistil, že dotace se průběžně konzultují s Bruselem a jednou z otázek je i spravedlivé dělení, mimo jiná kritéria, například podle počtu obyvatel. Brusel Kulhánkův výkřik do tmy celkem jednoznačně odmítnul.


Ale právě Kulhánek je politik, za jehož nepřetržité osmileté vlády odešlo z města Karlovy Vary, snad nejvíce lidí.
Mnozí uvádí společného jmenovatele  „Zhoršily se nám podmínky pro život.“

Je jasné, že Kulhánek s hnutím KOA nic, převratného pro občany města neudělal a nic nedotáhl. Přitom v Karlových Varech  vládl nejdéle ze všech polistopadových politiků.

Nevyšší čísla statistik uváděla, že Karlovy Vary měly historicky téměř 60 tisíc obyvatel a dnes je to pod 48 tisíc. Není o čem přemýšlet. Dnes mají Karlovy Vary obrovský vnitřní dluh a rodí se další dluhy, které míří na havarijní opravy vycházející z prokazatelně dlouhodobě zanedbávané infrastruktury, která se nápadně kryje s líbivou Kulhánkovo vládou.
Místo potřebné práce pro město a jeho občany si ve skutečnosti Kulhánek hlavně „nakupoval voliče“, ze kterých dělal politické vazaly s napojením na veřejné peníze, které dlouhých osm let ovládal. Kdo přivedl město do současné podoby? Je to jedna z mnoha konstrukcí moci, kterou si nejspíš politik osvojil.
To, že Kulhánek je bývalý novinář navádí k úvaze, komu to prospívá. Zabývat se myšlenkou, kterou popisují lidé v diskusních příspěvcích, že hejtman Kulhánek zkusí vytřískat politické body v boji s vládou.
To, že podle diskutujících je počínání hejtmana Kulhánka nechutné a nejmenší kraj s nejmenším počtem obyvatel by chtěl nejvíce miliard mohla být jedna z mnoha rozkulhaných, mediálních a špinavých  her, které občany před volbami teprve čekají. Média a politici nevěstí nikdy nic dobrého, a co teprve před volbami.

Hejtman Kulhánek jako bývalý novinář velice aktivně využívá své zbraně, kdy vytváří  mediální iluze,  pohnuté příběhy a bubliny, ve kterých vždy s mnoha virtuálními šrámy od zlých nepřátel nakonec úspěšně vítězí, aby se v očích lidí stal „symbolem dobra“.

Ale jeho vizitkou jako zodpovědného politika je především to, v jaké kondici je dnes krajské město, kterému osm let dělal primátora. Že občané Karlových Varů po jeho vládě z města po stovkách utíkají, nejspíš mnohým zaslepencům stále uniká.

Pod rouškou miláčka publika nemusí být vždy jen hravý a všemi oblíbený  šašek.


Jana Květová

Před 16 hodinami

To se dalo čekat, že hejtman opozice zkusí vytřískat politické body v boji s vládou. Fakt nechutné, nejmenší kraj, nejméně obyvatel, ale miliard by chtěl nejvíce. Tady to vidíte ty STANy !

informace ze zdroje:seznamzpravy.cz

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.