Hokejová extraliga bude pokračovat

REKLAMA

Po dlouhých a náročných jednáních to  potvrdil majitel klubu HC Energie Karel Holoubek, velmi ocenil vstřícný přístup města Karlovy Vary, Karlovarského kraje i společnosti Sokolovská uhelná.

Holoubek zdůraznil, že  garantoval při všech jednáních, že zrealizuje prostřednictvím svých obchodních společností vyřízení veškerých závazků klubu před zahájením nové sezony 2016 až 2017. Také upozornil, že extraliga v Karlových Varech zůstává, ale práce na tom, aby byl klub finančně zajištěn i v příštích letech musí  pokračovat dál. „Pro další rozvoj klubu a extraligového týmu potřebujeme další silné strategické partnery. Zájmem všech zúčastněných je zlepšení sportovních výsledků a sportovní úrovně A-týmu a to bez navýšení rozpočtu není a nebude možné,” uvedl Holoubek.

Problémy s financemi řeší klub už delší dobu a majitel Karel Holoubek se netajil tím, že pokud vyšší podporu od města, kraje a dalších sponzorů nezíská, s extraligou v Karlových Varech bude muset skončit. Vzdát ale nechtěl a začala válka nervů.

Na rozhodnutí města Karlovy Vary, kraje a partnerů klubu čekala Dukla Jihlava, která by extraligovou licenci ráda získala, nyní má ale smůlu. Město, Karlovarský kraj a Sokolovská uhelná hokeji v našem kraji pomohou.