30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Hoří Slavoj v Kolmé ulici

V Karlových Varech hoři neobydleny dům. Plameny zasáhly horní patra a střechu. Na miste zasahuje větší počet hasičů.
REKLAMA

V Karlových Varech hoří neobydlený dům v lázeňské části města.

Plameny zasáhly horní patra a střechu.  Hustý dým se line okolím. Na místě zasahuje větší počet hasičů. V historické budově dříve sídlil mimo jiné oddíl stolního tenisu. Objekt byl využíván  TJ Slavoj ke sportovním a mimoškolním aktivitám mládeže.

Dříve městský majetek, dnes vlastní soukromá společnost, která v minulosti stála za stavebními zakázkami, které byly často spojovány s majetkem města a osobami s nejasnou vlastnickou strukturou zasahující do Nizozemského království s akciemi na jméno.

Karlovarská soukromá firma v navazujících pozemcích vlastní velkou část pozemků v řádech tisíců metrů určenou k zastavění v lukrativní části města, kde investoři často stavěli sídla pro movité zahraniční klienty.

Město Karlovy Vary v této části města po výprodeji veřejného majetku z dob vlád ODS a ČSSD opředených mnoha korupčními skandály dnes vlastní pouze infrastrukturu, která představuje nemalé náklady na její správu a údržbu.

Co způsobilo požár bude předmětem dalšího vyšetřování teprve po ukončení zásahu hasičů ve složitě přístupné lázeňské části města.  


foto:Dagmar Zinková


 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.