Miliony do Husovky pod taktovkou KOA

REKLAMA

Husovka je schovaná budova bývalé základní školy nad divadlem uprostřed lázeňské zóny. Zde je sídlo Klubu Paderewski, zároveň azyl pro Karlovarskou občanskou alternativu(KOA), prostory zde má Karlovarský symfonický orchestr a další instituce. Tento objekt už roky doslova polyká miliony korun. Z těchto subjektů se rekrutuje velká část členů a sympatizantů hnutí KOA.

Mnoho z hnízdečka KOA  je doslova přisáto na rozpočtu města Karlovy Vary a KOA je tak přímo z jednotlivých kapitol rozpočtu vyživuje. Především umělci si přišli v posledních čtyřech letech pod vedením KOA na své, KOA jim poslala mnoho milionů navíc často formou rozpočtových opatření doslova do klína. Jednou na zkvalitnění služeb, po druhé na výplaty především poslušných a loajálních i nově přijatých zaměstnanců a umělců.

Letošní rok město pod nekompromisní taktovkou KOA na Husově náměstí provádí opět dva nové projekty. První, který už běží, je úprava nezpevněné plochy mezi dvěma stezkami, které nikdy nebyly moc využívány ani turisty.

Oprava obsahuje sanaci poškozených opěrných zídek a asfaltový příjezd ve výši 1,4 milionu korun. Stavbu provádí FH STAV, s.r.o., dokončení je plánováno do konce května, po té bude následovat odvlhčení zdiva podzemního podlaží a obnova fasády na budově Husovka a nové izolace až do hloubky základů.

Pak bude následovat nová fasáda, čímž se dokončí několik etap její postupné technické rekonstrukce. „Předpokládané náklady byly 4,5 milionu korun, vysoutěžená cena je 2,8 milionu korun. Stavbu provede ZISTAV, s.r.o. Termín sanace je stanoven na druhou polovinu června, oprava fasády začne po festivalu a skončena má být do letošního 30. září.

Do Husovky miliony tečou už od roku 2013. Tehdy to bylo devět milionů. Přestože se město na tuto rekonstrukci objektu snažilo získat dotace, nikdy však pod vedením KOA neuspělo. Ale sídlo KOA se musí opravit, bohužel jen  za peníze občanů Karlových Varů.

V minulosti město za vlády KOA vyměnilo i okna. Ve druhém patře město opravilo byt, který kdysi ještě jako ředitel divadla využíval Čestmír Kopecký a další dva pokoje zde vznikly. Divadlo prý nemělo kde ubytovat umělce, kteří zde hostovali. Dnes zde sídlí KOA a její věrní umělci a voliči, divadlo je také spojeno s KOA členkou paní Domesovou, herečkou.