30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovaráci se k soudu o KV Arenu odvolávat nechtěli

REKLAMA

Hnutí Karlovaráci se odvolávat nechtěli s argumentem, že nemíní riskovat a raději ušetří peníze městské pokladny. Náklady za prohrané prvoinstanční řízení už vyšly na 49,3 miliony korun. Prakticky rada města dopadla tak, že KOA s přeběhlicí Hejnovou rozhodli o odvolání a pokračování sporu. Hnutí ANO hlasovalo také proti odvolání.

Právníci najatí městem za své služby dostali od Kulhánka pod vedením KOA 3,5 milionu korun. Za podání odvolání musí tak město zaplatit soudní poplatek ve výši 4,1 milionu korun. Pokud by město prohrálo, muselo by odhadem zaplatit dalších 7 až 8 milionů korun.

Primátor Kulhánek nemusel nechat v této věci alibisticky rozhodovat radu, kde má KOA většinu s přeběhlicí Hejnovou, aby mu posvětila podání odvolání. ,,Toto mohl jako chlap učinit Kulhánek sám, “ naší redakci uvedl naštvaný občan.

O tak vážné věci mohlo rozhodovat i mimořádné zastupitelstvo města, míní opoziční zastupitelé.

KV Arenu postavilo sdružení firem Bau-stav, Metrostav a Syner na základě smlouvy o dílo ze dne 20.12. 2006. Když v roce 2010 nastoupila po vyhraných volbách KOA v čele s primátorem Kulhánkem, Karlovy Vary podaly na stavbaře žalobu, stavbaři se podle nich obohatili o 565,5 milionu korun.

Kulhánkova KOA dnes při tom do KV Areny  posílá každoročně na provoz mnohem více peněz, než sama v minulosti z opozičních lavic kritizovala u svých předchůdců, kteří podporovali hokej v Karlových Varech.

Za to ale posílá mnohem více peněz  do divadla a symfonického orchestru, kde zmizí v umění beze stop. ,,Umělecké výkony nelze zvážit ani změřit, peníze tak mizí pro blaho občanů Karlových Varů v kapsách umělců okresního přeboru.“

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.