14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Po volbách budou řešit nastřádané souběhy funkcí

KVL facebook

REKLAMA

Hejtmanka Vildumetzová stále ještě neřekla co vlastně bude dělat dál. Virtuózní výsledek ve volbách jí připravil se ziskem daleko přes sedm tisíc preferenčních hlasů nejen asi velikou radost z toho jak jí voliči vše co dělá uvěřili, ale také souběh mandátů, který voliči na druhou stranu vnímají negativně. Už v minulosti souběh funkce hejtmana a poslance po neochotě Novotného si vybrat jednu z funkcí radikálně vyřešila ČSSD. Novotný se následně ze strany úplně odporoučel a dnes je pouhou vzpomínkou.

Bývalá členka ODS Jana Vildumetzová a dnešní úspěšná politička za hnutí ANO podle  jejich slov není příznivkyní souběhu dvou funkcí. „Na příští čtvrtek je svoláno jednání poslaneckého klubu ANO a také předsednictvo. Rozhodnutí by mohlo padnout po 20. listopadu, kdy se sejde Sněmovna,“ uvedla mediím.

Pokud zůstane hejtmankou, poslancem se stane Roman Procházka, také bývalý  člen ODS, dnes oddaně politicky pracující pod stranickým praporem hnutí ANO, který již do sněmovny ale neprošel a je náhradníkem. Krom toho má Procházka stále i mandát krajského zastupitele.

Souběh mandátů řeší i Petr Třešňák (Piráti), ten je sběratelem hned tří politických funkcí. Je krajský zastupitel, starosta Mariánských Lázní a nově zvolený poslanec Parlamentu. „Vše je otevřené, má vize je ale taková, že bych se vzdal mandátu krajského zastupitele a starostou Mariánských Lázní zůstal do příštích komunálních voleb, tedy ještě rok,“ uvedl rozpačitě několikanásobný politik Petr Třešňák, představitel transparentních Pirátů.

Z poslanecké sněmovny odchází Jaroslav Borka (KSČM), který už zvolen nebyl, který je krajský zastupitel. Ze sněmovny odchází i krajská zastupitelka Markéta Wernerová (ČSSD) a bývalý člen KSČ Karel Soukup (dnes za hnutí ANO).

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.