30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarské letiště se snaží o další linky

KVListy

REKLAMA

Karlovarské letiště zahájí v letních měsících sérii charterových letů z Taškentu. Lety bude zajišťovat společnost Uzbekistan Airways. Lety budou provozovány na objednávku uzbeckých touroperátorů, kteří zareagovali na narůstající zájem občanů z Uzbekistánu o návštěvu našeho kraje a využití nabídky lázeňské péče.Létat se bude v období od 25. 6. do 17. 9. 2017.
Náměstek hejtmanky Martin Hurajčík k tomu řekl: „Lety z Taškentu jsou dobrým příkladem toho, že náš region může být atraktivní pro návštěvníky z různých částí světa. Pro naše cestovatele je zase Uzbekistán zajímavý svou pohnutou minulostí, na jeho území se nacházejí některá z nejstarších měst světa. Věřím, že všichni „aktéři“ v oblasti cestovního ruchu v našem kraji i nadále budou aktivní ve vyhledávání nových příležitostí a trhů a ještě intenzivněji budou navazovat kontakty, které mohou znamenat další příliv návštěvníků do našeho regionu. Byl bych rád, kdyby se spojení mezi Taškentem a Karlovými Vary stalo pravidelnou součástí leteckého provozu na letišti v Karlových Varech i v budoucích letech.

Letiště se řadu měsíců potýká s úbytkem cestujících, zejména těch z Východu. Právě oni ještě nedávno tvořili významnou klientelu. Pomoci mu měly letošní nové linky, s velkou nadějí hleděli zástupci regionu ke spojnici společnosti Germania z krajského města do Düsseldorfu.

Linka do Düsseldorfu je velkým zklamáním. Předběžné rezervace německých cestovních kanceláří  byly mimo realitu a individuální pasažéři nemohou linku držet v zisku. Město Karlovy Vary přišlo díky chybným rozhodnutím vedení o část svého vkladu do dotované linky podobně jako kraj, který se snažil pomáhat.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.