Ve vládě budou i zkušení odborníci z Agrofertu

REKLAMA

Na otázku Seznamu.cz, zda Babiš argumentuje, že vláda je poskládána z nestranických odborníků a že v programu bude mít témata všech stran a že nebude důvod ji nepodpořit odpověděl Miroslav Kalousek: ,,Nestranický odborník je pouze marketingový fígl, bude to ministr za ANO a bude se muset chovat jako podřízený Andreje Babiše, jinak ho vymění. Programové průniky vlády se většinou těžce dohadují a jen tak se nevkládají cizí témata do programu. Na tom je vidět, že Andrej Babiš dělá divadlo. Koten a Metnar budou sladěná dvojka. O kandidátovi na ministra vnitra se ví, že pan Metnar byl v ústředí spolku BOS, což je spolek netající se sympatiemi k Rusku a vyzývající k odchodu z EU a NATO. Ve Sněmovně byl zvolen pan Koten za SPD předsedou bezpečnostního výboru a jistě vytvoří sladěnou dvojku. Zpravodajci v Kremlu se jistě radují.”

Místopředseda KDU-ČSL je přesvědčen, že po současných hlasováních ve sněmovně nelze nazvat spolupráci babišovců, komunistů a okamurovců jako koalici. Podobná koalice, alespoň s většinou, kterou podporují i komunisté je v Karlovarském kraji. Zde se koalice účastní i nezávislí, závislí Piráti.

První ministr vnitra České republiky Ruml se k současné situaci vyjádřil v pořadu DVTV Apel. „Babiš je pobouřen novou žádostí policie. Před volbami to bylo politicky načasované a po volbách jde o rychlost, z níž údajně vyplývá, že jde opět o politickou kauzu.“ Signatář Charty 77. zdůraznil, že jestli bude mít ANO spravedlnost a vnitro, máme se na co těšit. Jinak policie musí jednat podle zákona neprodleně, takže Babiš jen vše mlží.

Zdá se jako by hnutí ANO vyhrálo volby na 100 %, nebo by se dalo říct, že vítěz bere všecko. Ostatně ve tvrdém obchodě bez citů a skrupulí to tak je. Konkurence nejen neprohrává, ale rychle se a bez milosti  likviduje a zůstávají jen věrní poskoci a bojící se pod neustálým tlakem menšina, kterou čeká v nacvičeném postupu tzv. ,,Nepřátelské převzetí,” ale nejdříve budou ty laciné a voliči oblíbené koblihy.

Jak podobné bolševické praxi, kterou jsme již v historii zažili. ,,Historie se opakuje,” řekl klasik, ale to většinou, když se nepoučíš.

O demokracii asi od samotného počátku  nešlo, protože v České oblasti může po vzoru východu vládnou jen jediná osoba, tolik podobností, které se již nedají úplně přehlédnout a přesto voliči prý svobodně rozhodli.

K souzvuku vladaře Babiše a prezidenta Zemana už jen chybí tak typické oslovování platné té době, kterou si oba moc dobře pamatují. , ,Soudružky a soudruzi.”

,,Co vy na to pane prezidente?”

Předseda hnutí ANO a vladař Andrej Babiš potvrdil České televizi jména kandidátů na ministerské posty. Resort kultury by měl vést Ilja Šmíd, školství dosavadní náměstek zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga, ministerstvo pro místní rozvoj Klára Dostálová a zdravotnictví Adam Vojtěch. Prezident Miloš Zeman zahájí schůzky s kandidáty na ministry v polovině příštího týdne v Lánech.

Každý nemohl vyzradit jména ministrů médiím, i když prezident žádal o pravý opak. Jeto tlak na prezidenta nebo divadlo pro lidi…