30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovy Vary jsou s prosperitou na chvostu, podnikatelům se zde moc nedaří

REKLAMA

Města se v Kraji snaží udržet zaměstnanost, nejvyšší podíl podnikatelů, dobrá dostupnost a nejnižší nezaměstnanost, takové mají cíle ti na předních místech. Bohužel v Karlových Varech toto v poslední době moc neplatí.

Jednoduše se v Karlových Varech dlouhodobě netvoří pracovní místa a lidé odchází z města po desítkách. Žebříček statistiky Karlovy Vary odsunul až na sedmé místo, dokonce až za Sokolov, který po masivním omezení těžby hnědého uhlí strádal ještě před několika lety, snad nejvíce z celého kraje.

  1. Mariánské Lázně
  2. Kraslice
  3. Ostrov
  4. Cheb
  5. Sokolov
  6. Karlovy Vary

Mariánské Lázně dělají nejpřívětivější město pro podnikání v Karlovarském kraji, právě zde je jeden z nejvyšších počtů podílu podnikatelů a infrastruktura dostupnosti. Druhé skončily Kraslice. Na třetí místo klesl loňský vítěz, Ostrov. Krajské město Karlovy Vary obdrželo v hodnocení nepěkné, až sedmé místo.

Výzkum Město pro byznys 2015 hodnotí již osmým rokem 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky. Výzkum a pořadí zpracovala analytická agentura Datank.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.