Kdo chce hlídat hranice před uprchlíky drony

REKLAMA

V Karlových Varech proběhla veřejná debata na TV Blesk, kde si kandidáti na hejtmana Karlovarského kraje mimo jiné vyměnili otázky i mezi sebou. Největší motanici lídrů zajistila Hana Zemanová, která se snažila zoufale obhájit tvrzení z programu volba pro karlovarský kraj (VOK), kde chtějí  ,,pořídit bezpilotní drony a vycvičit jejich obsluhu pro monitoring požárů, pohybu nežádoucích osob apod., dále pak zajistit lepší dostupnost letecké záchranné služby, ať už dosažením spolupráce s německou stranou, nebo pořízením vlastního malého záchranářského a monitorovacího vrtulníku.”

Kolik by těchto dronů muselo být, aby bylo toto populistické hnutí spokojeno? 

Každý, kdo se o drony zajímá, dobře ví , že povolení potřebná pro provoz dronů v otevřeném a veřejném prostoru v karlovarském kraji má asi jedna soukromá společnost, nelze se tak ubránit dojmu, že bychom mohli být svědky ,,Droniády,” zcela v režii výhradně soukromého subjektu, ale za peníze daňových poplatníků, protože ve volebním programu se již nepíše, kdo velice finančně nákladnou zbytečnost zaplatí, to už jen vzhledem k tomu, že stát takovou technologií už dávno disponuje a bezpečnost je výhradně úkolem státu, kraje mohou jen přispívat.

Studiem populistického programu VOK se neubráníte nápadné podobnosti s webem ,,Karlovaráci,” kde Zemanová také neúspěšně kandidovala a propadla ze druhého místa na nevolitelné místo šesté a zastupitelkou by se nikdy nestala, kdyby jí nepustil její kolega Vachovec, který se po jejím totálním debaklu, právě v její prospěch vzdal mandátu zastupitele v Karlových Varech a to ihned bezprostředně po volbách, asi aby vše vypadalo, že Zemanová byla občany řádně zvolena, ale nebyla. Naopak u voličů v Karlových Varech absolutně i přes masivní kampaň za stovky tisíc korun propadla.

Debaty se zúčastnili další dámy, jednou z nich je Jana Vildumetzová, bývalá členka ODS, dnes ANO, které bývalý hejtman za ODS Pavel dopopručil, aby raději zůstala na Ministerstvu vnitra ČR, kam byla dosazena Babišem. Dále starostka Jitka Pokorná STAN, která se úplně nedokázala vypořádat s otázkou, zdali by se starostové vzdali svých dobře placených funkcí v případě, že by uspěli na kraji. Poslední dámou byla Eva Valjentová, která obhajovala své komunistické názory a přesvědčení.

autor: FB

celá debata zde…