25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kolonáda dosloužila, začíná hon na projekt, nebo předvolební kampaň

Karlovarské listy

REKLAMA

Karlovarské Vřídlo  je v havarijním stavu a prý probralo karlovarské patrioty, ti doslova sypou nápady, jak by s kolonádou mělo město v budoucnu naložit. Kategoricky ale zní, že Vřídelní kolonádu by podle nich mělo město zbourat.

A v petici, kterou si organizovaně sepsali požadují, aby město postavilo repliku bývalé litinové kolonády podle návrhu od vídeňských architektů Fellnera a Helmera, které velmi často ve svých tiskových zprávách propaguje náměstek Klsák (KOA). Tuto petici podporuje i dvorní projektant hnutí KOA Otta Řezanka, ten má na svědomí prý ,,zvedací“, nechvalně hodnocený most přes řeku Ohři na meandr v Karlových Varech.

Petici podepsalo již asi  250 sympatizantů, otázkou je zdali nejsou i politicky motivovaní. Už jen vzhledem k tomu, že v peticích má hnutí KOA, jež je v politickém prosazování svých zájmů používá velmi často, nebo se jedná jen o zvednutí politického tématu  a mediálního zájmu spřízněných novinářů. Však město s takovou investicí vůbec ve svém rozpočtu nepočítá, takže asi k něčemu jen tak nedojde.  Každý ví, že žádná stavba nezchátrá za týden a město musí pečlivě a dlouhodobě sledovat i technický stav a to především, když jde o jednu z nejnavštěvovanějších staveb v lázních.

Řezanka jako projektant získal né náhodou za vlády hnutí KOA mnoho zajímavých zakázek. Bohužel už jen ke zmiňovanému ,,zvedacímu“ mostku ho nelze za každou práci vždy pochválit. Podle něj nastal správný čas napravit minulé chyby. Přínos nové kolonády bude prý pro cestovní ruch a věhlas Karlových Varů obrovský.

Ověřitelnou skutečnost, kterou hoteliéři za posledních pět let vládnutí hnutí KOA zaznamenali je však odlišná. Ruská klientela poklesla a město nikoho nového, kdo by významně naplnil alespoň lázeňské kapacity nemá.

Podle autora zmiňované petice Alexandra Maiera kolonáda z roku 1975 s městem nikdy nesrostla a absolutně se prý do města nehodí.

Zajímavé je, že už jsou spočítány předběžné náklady na stavbu kolonády zbrusu nové, ta se odhaduje na zhruba 150 milionů, což je i tučná odměna pro vítěze soutěže na projekt a to  bez důležité technologie, která je dnes v podzemí. Tyto další náklady budou nezbytnou a podstatnou sumou pro budoucí fungování vřídelního pramene.

O Vřídelní kolonádu se dnes stará  Správa lázeňských zdrojů a kolonád a spadá pod náměstka Bruštíka (ANO), ale mediálně se řeší bez jakékoli souvislosti především s představiteli hnutí KOA, Ti se ochotně angažují zejména v místním tisku, možná i proto, že rok 2016 se budou konat krajské volby.

Lídrem je jeden z členů hnutí KOA a včetně zkrachovalé  karlovarské TOP09 se budou snažit urvat nějaké ty mandáty na kraji. TOP09 po posledních volbách v Karlových Varech nezískala díky své politice k lidem ani  jediný mandát, ale její chuť po moci vede i přes spojení s dalšími subjekty, doslova za každou cenu . Členové TOP09 a hnutí KOA se již dobře znají, již spolu vládly v posledním volebním období Karlovým Varům a společně kandidovali i do kraje.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.