13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Tikající bomba projde kontrolou

KVListy archiv

REKLAMA

Karlovy Vary – Z pokynu náměstka se připravuje kompletní pasportizace dešťové kanalizace

Náměstek Bursík (ODS) neudělal na veřejnou zakázku výběrové řízení a předložil radě města návrh, kterým zakázku za 900 tisíc korun s DPH předá přímo firmě Gvoždík. Toto rozhodnutí je v kompetenci rady.

Poslední kontrola se konala v roce 1994, dnes chce město vědět, v jakém je stavu po dlouholetém zanedbávání osmi let vlády hnutí KOA.

„Chceme maximalizovat snahu, aby voda zůstala v zemi. Máme vytipováno přibližně šest až sedm úseků, kde je situace nejhorší, a vpustě bychom chtěli vyčistit. To je například v Horově a Jateční ulici či na křížení ulic Charkovská a Západní. Na ty se monitoring zaměří prioritně, další průzkumy budou provedeny v ulicích, v nichž město chystá rekonstrukce. Ta v nejbližších dnech začne v Hynaisově a Moravské ulici v centru lázní. Lidé, kteří zde bydlejí, musí při každé průtrži počítat s vytopenými sklepy. Při silném dešti se ulice pokaždé mění v potok, který podemílá dlažbu a ničí chodníky.

Že pod zemí ve městě tiká bomba a oprava kanalizace by se mohla hodně prodražit, toho si jsou Karlovy Vary podle Bursíka vědomy. Pasportizace dešťové kanalizace je tak prvním krokem k tomu, aby se stav zmapoval. „To právě dneska nevíme,“ zdůraznil náměstek. Město hodlá také vytipovat místa, kde by mohly vzniknout jímky pro shromažďování vody. „Pokud by byl na tento záměr vypsaný dotační titul, pak o něj zažádáme. Tato voda by byla určená pro možnosti mytí komunikací, zalévání a tak dále,“ řekl pro Deník  Bursík.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.